21 Февруари 2026събота17:29 ч.

Илияна Йотова: Преди 135 години българите надмогнаха дребните страсти и личните амбиции

автор:Дума

visibility 782

Преди 135 години българите решително взеха съдбата си в свои ръце, водени от велика цел – обединена България. Водачи и народ се изправиха като един срещу политическите кроежи на Великите сили, а чувството за принадлежност към род и Родина надмогна дребните страсти и личните амбиции. Това написа във Фейсбук вицепрезидентът Илияна Йотова.

Духът на Съединението не е помръкнал в избледняващите страници на историята и в тържествените слова на всеки 6-и септември. Духът на Съединението е в енергията на българите в България и по света за по-добро бъдеще, за модерна и развита държава. Енергия, която набира все по-голяма сила. Живо е самочувствието ни на българи, които без страх отстояват позициите си, не вярват на красиви обещания, имат високи изисквания, отговорни са към себе си и обществото, пише още вицепрезидентът.

Съединението е един от историческите примери, който ни показва, че когато сме заедно, успяваме, дори да изглеждаме обречени. От славната ни история черпим онази сила, която не позволява на апатията да ни завладее и ни вдъхва кураж, че Утрото е възможно и зависи от задружните ни усилия.

Честит празник! Да пребъде България!

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 2385

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 3270

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 2938

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 3155

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2148

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 3780

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 3555

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 3340

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 3824

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 2554

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ