18 Септември 2025четвъртък14:35 ч.

И частните болници не искат лимити

/ брой: 124

автор:Аида Ованес

visibility 3315

Правителството да вземе мерки да бъдат премахнати лимитите на болниците, да възприеме нов подход по отношение на медицинските стандарти по чл. 6 от Закона за лечебните заведения, да предприеме действия за промяна Националната здравна карта, да се премахне изискването договорите между лечебните заведения и РЗОК да се сключват всяка година. Да се премахне забраната за сключване на договор от НЗОК с лечебно заведение, преди да е изтекла една година от издаване на разрешението за дейност, защото тя оскъпява ненужно всяка инвестиция, направена в лечебното здравеопазване и лишава пациентите от достъп до най-съвременните и модерни методи на лечение. Това са част от предложенията на Националното сдружение на частните болници към премиера Бойко Борисов за намаляване на административните ограничения и бариери в здравеопазването. Писмото е във връзка със заявеното намерение за намаляване на административната тежест върху стопанската дейност. 
От НСЧБ са категорични, че в момента НЗК е инструмент за лимитиране на лечебните заведения и дейности, тъй като практически забранява разкриването на нови лечебни заведения или на нови структури към съществуващите. Лимитите на болниците са административна мярка, която поражда скандали, пречи на развитието на здравната система, създава огромни предпоставки за корупция и нарушава правата на пациентите свободно да избират къде да се лекуват, мотивират се от НСЧБ.

Язовирите са 59% пълни, но загубите по мрежата стигат до 90%

автор:Дума

visibility 350

/ брой: 174

Увеличават месечната докторантска стипендия

автор:Дума

visibility 294

/ брой: 174

Кметът на Огняново нападнат и бит от хотелиер

автор:Дума

visibility 321

/ брой: 174

526 училища ще имат статут на иновативни през 2025/2026 г.

автор:Дума

visibility 399

/ брой: 174

КЗК с нови правомощия

автор:Дума

visibility 307

/ брой: 174

Сиренето у нас е с 26% по-скъпо от средната европейска цена

автор:Дума

visibility 349

/ брой: 174

ДФЗ засече двойно декларирани 7420 декара

автор:Дума

visibility 289

/ брой: 174

По-евтино на море в Гърция през септември

автор:Дума

visibility 321

/ брой: 174

София също блокира санкции срещу Израел

автор:Дума

visibility 344

/ брой: 174

В Белгия се "изпират" 16 млрд. евро годишно

автор:Дума

visibility 322

/ брой: 174

Протести в Словакия срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 304

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 257

/ брой: 174

Парламентарна поезия

автор:Александър Симов

visibility 288

/ брой: 174

Правителството върши своята работа и резултатите вече са видими

автор:Дума

visibility 320

/ брой: 174

Пътят на забравата

автор:Евгений Белий

visibility 313

/ брой: 174

Гладиаторско меле

visibility 293

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ