05 Юни 2025четвъртък11:44 ч.

Хората на Костадинов "назначиха" Пеевски да пише конституция

/ брой: 108

автор:Юлия Иванова

visibility 1044

Юлия ИВАНОВА


Санкционираният по глобалния закон "Магнитски" депутат от ДПС Делян Пеевски стана член на парламентарната комисия по конституционни въпроси. Това решиха депутатите със 109 гласа "за". Подкрепата дойде от ГЕРБ-СДС, ДПС и ИТН. "Против" гласуваха ПП-ДБ и БСП. От "Възраждане" бяха в залата, но не участваха във вота и така направиха възможен този избор.

Точката влезе в дневния ред на НС в началото на заседанието. С нея ДПС поискаха Пеевски да смени Гюнер Ахмед в комисията. Преди това Пеевски, придружаван от съпартиеца си Йордан Цонев, прекара повече от половин час в стаята на зам.-председателя на НС Никола Минчев в разговор със съпредседателя на ПП Кирил Петков.

Ще представим общ проект с ПП-ДБ за промени в Конституцията, заяви Пеевски след срещата. "Обсъждаме нашия проект и чакаме те да ни изпратят такъв. Ще направим един общ. Работим в момента по него. Това е тяхно решение. Нека да гласуват всички и ще видим какво ще стане", поясни той.

Стаята на ДПС се превърна в център на парламентарните дебати. Цяла сутрин вчера там течаха совалки. Сред посетителите бяха лидерът на ПГ на ГЕРБ Десислава Атанасова и съпредседателят на ДБ Христо Иванов.

 След гласуването депутатите отново бяха на косъм от сбиване. На трибуната излезе Явор Божанков от ПП-ДБ, за да обясни защо не е гласувал "за". Срещу него скочиха депутати от "Възраждане" и само навременната намеса на квесторите предотврати спречкването. Росен Желязков укроти страстите като даде 30 минути почивка. 

България е готова да приеме еврото от 1 януари 2026 г.

автор:Дума

visibility 92

/ брой: 100

Иван Иванов оглави Държавната агенция за бежанците

автор:Дума

visibility 89

/ брой: 100

Борбата с насилието е водещ приоритет за кабинета

автор:Дума

visibility 84

/ брой: 100

Назначават още 220 чиновници в агроминистерството и ДФЗ

автор:Дума

visibility 86

/ брой: 100

Нови изисквания за телефоните в ЕС в сила от 20 юни

автор:Дума

visibility 87

/ брой: 100

България защити странджанския билков чай за пазара на ЕС

автор:Дума

visibility 95

/ брой: 100

Пчелари настояват да се намали интервалът за пръскания

автор:Дума

visibility 86

/ брой: 100

ЕС отлага мерки срещу Букурещ заради дефицита

автор:Дума

visibility 84

/ брой: 100

НАТО планира засилване на военната си мощ

автор:Дума

visibility 85

/ брой: 100

Мелони и Макрон преодоляха различията

автор:Дума

visibility 83

/ брой: 100

Накратко

автор:Дума

visibility 72

/ брой: 100

Непростимо

автор:Александър Симов

visibility 66

/ брой: 100

Нелеп пиар

visibility 81

/ брой: 100

Рестарт - тук и сега

автор:Дума

visibility 78

/ брой: 100

"Локалите" - насилници без кауза

автор:Юлия Кулинска

visibility 84

/ брой: 100

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ