20 Февруари 2026петък05:46 ч.

Найден Тодоров:

Хераклея Синтика трябва да влезе в ЮНЕСКО

/ брой: 237

автор:Дума

visibility 3253

Хераклея Синтика е един от обектите, които трябва да влязат в ЮНЕСКО. Това каза в Петрич служебният министър на културата Найден Тодоров по време на дискусия в Историческия музей.
По време на срещата професор Людмил Вагалински беше удостоен с грамота "Пазител на наследството" от министъра. Професорът е отличен заради значимите открития в античния град "Хераклея Синтика" тази година.
"Благодаря на професор Вагалински. Хераклея Синтика е нещо невероятно", заяви Тодоров. Той добави, че разкопките на професор Вагалински променят историята. "Ние знаем за Хераклея Синтика от 22 години, а проучванията на античния град продължават 17 години", посочи още министърът.
От 6 до 16 юли 2025 г. България ще бъде домакин на 47-ата сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО, съобщи министър Тодоров. "Представителите на комитета трябва да се сблъскат с чудесата на България. Има хора, които не могат да разберат смисъла на това Комитетът за световно наследство на ЮНЕСКО да бъде в България. Има хора, които не могат да разберат смисъла на това България да бъде домакин на 193 страни и техните представители. Половината не знаят къде се намира България. Това, което ние ще им покажем и се надяваме на вашата подкрепа по места, е не просто да разберат къде е България, а да се влюбят в нея и, като се върнат, да говорят за България", заяви служебният министър на културата.

Парламентът изслушва енергийни шефове за авариите в АЕЦ "Козлодуй"

автор:Дума

visibility 865

/ брой: 34

Експерт: Само 20% от българите си позволяват истинско сирене

автор:Дума

visibility 850

/ брой: 34

Кристин Лагард напуска предсрочно ЕЦБ

автор:Дума

visibility 908

/ брой: 34

Румен Спецов: Няма риск страната да остане без горива

автор:Дума

visibility 983

/ брой: 34

Ватиканът отхвърли поканата на Тръмп

автор:Дума

visibility 943

/ брой: 34

Мерц изключи Германия да има ядрени оръжия

автор:Дума

visibility 800

/ брой: 34

Лондон арестува 1000 педофили месечно

автор:Дума

visibility 872

/ брой: 34

Морален компас за държавност

visibility 1061

/ брой: 34

Прощавай, Дяконе!

visibility 1184

/ брой: 34

Мълчанието на рамкирания светец

visibility 891

/ брой: 34

Барелеф на Димчо Михалевски на Маказа! Той го заслужава

visibility 791

/ брой: 34

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ