18 Юли 2025петък08:54 ч.

От редактора

Хайде да ги стигнем пак американците

/ брой: 23

автор:Борис Данков

visibility 1270

Оня ден американският президент Барак Обама обяви, че започва своята предизборна кампания, като обеща да въведе 30-процентов данък върху доходите на богатите, които печелят по 1 милион или над 1 милион долара на година. Почти веднага след това Обама побърза да се "застрахова", като увери своите избиратели, че това не означава "класова война", а неизбежна мярка срещу "икономическата несправедливост", стъпка към обуздаване на финансовата криза, която е на път да задуши не само САЩ, но и света.
Ха сега да ги видим родните американофили и пишман съюзници на свръхдържавата, жалки слагачи и сервилни натегачи, първи дружки на генерал-губернатора Джеймс Уорлик! Ако искат да бъдат верни докрай на своите задокеански попечители, би следвало по същия начин да обещаят, че ще въведат у нас 30% данък върху доходите на родните богаташи.
Но това би означавало, вместо да облага с налози църковните мишки в България, Симеон Дянков да стовари данъчното бреме върху нашенските олигарси, дебеловратите мутраци и пъргавите мафиоти, номенклатурните прислужници на властта, нейните бизнесексперти и какви ли не хрантутници от държавната ясла, душеприказчици на Сорос и пр., и... Това ще означава още - да се посегне върху доходите на "изкуствоведката" Цветелина Бориславова и "колекционерите" от кръга "Глобална България". То ще рече да се бръкнат по-надълбоко разните му медийни магнати и банкери, притежатели на спиртоварни и казина, спацентрове и хотели, легални и нелегални бардаци; "спортни" босове, чалга-звезди... А защо не и червени, зелени и какви ли не още "мобифони"?... Тогава чак ще може да се разбере кой в Българско е "ляв" или "десен", безименен или... среден.
И кога ще стане това? Ами когато цъфнат налъмите, дето го е рекъл народът. Или както го написа тези дни една колежка, познавачка на развития и недоразвития бойковизъм: "На мук!"
Но "Замълчи, сърце!", както е изстенал неизвестният поет. Все едно кой.

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 746

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 812

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 740

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 801

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 716

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 780

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 781

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 753

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ