21 Февруари 2026събота01:33 ч.

Хаос по границата заради електронните ковид сертификати

автор:Дума

visibility 1015

Единният европейски COVID сертификат от днес е в сила и в България. Устройствата за разчитането му обаче бяха раздадени на служителите по границите в последния момент, показа в репортаж  БиТиВи.

Оказва се, че служителите на повечето ГКПП-та са чакали до последно таблетите, които е трябвало да получат още преди две седмици.

 „Ние се готвим, готвим и накрая се оказва, че не сме се подготвили“, призна здравният министър доц. Стойчо Кацаров.

Здравният министър каза, че до днес на някои от границите не е имало работни места за здравните служители, които разчитат сертификатите, но проблемът вече е решен. В Благоевградска област, където има 4 гранични пункта, софтуерът за разчитане на сертификатите беше инсталиран едва днес, когато системата вече трябва да работи. На летище София някои пътници не пътуват със сертификат, а само с негативен PCR тест.

Все още не е ясно кой и как може да провери достоверността на подобни документи, издадени в трети страни. От Министерството на здравеопазването казаха, че служителите на „Капитан Андреево“ са „под стрес“ заради новите четци, а на летището могат да влизат само пътници.

 

 

 

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1206

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 1140

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 1045

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1214

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1152

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1201

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1241

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 1153

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 1181

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 1087

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ