18 Юли 2025петък16:14 ч.

"Ха-Рак-тери" разкрива "рачешката" мистика и чувственост

/ брой: 137

автор:Дума

visibility 1648

Столичната галерия "Контраст" събира необичайна компания от артисти: Емил Попов, Иво Бистрички, Иван Русев, Христо Харалампиев, Стефан Лютаков, Николай Колязов, Моника Тошева, Емил Стойчев, Деян Христов, Ани Бояджиева, Валентин Господинов и Петер Цанев. Художници и скулптори от различни поколения, коренно противоположни като търсения, стил и техника, се събират от идеята на галеристката Моника Тошева да покани колегите си, родени в нейния месец юли. 

Водени от зодиакалния знак на съзвездието Рак, сложните артистични "Ха-Рак-тери" ще "завъртят" слънцето около орбитата на галерия "Контраст" с очарованието на своите произведения. Някои от "раците", представени до 31 юли в салона на ул. "Цар Самуил" 49 в София, са сред живите класици на българската живопис и скулптура, други са водещи представители на съвременното ни изкуство, а трети са сред най-обещаващите млади автори. Еклектичната изложба провокира със сбора от стилове, техники и материали на тези далечни в изказа си артисти. 

Астролозите казват, че представителите на зодия Рак са с развита интуиция и чувствителност. Именно ярката сетивност е в основата на различното им възприятие. Тази астрална сила е в центъра на изложбата и всеки, докоснал се до творбите, ще бъде притеглен от "рачешката" мистика и чувственост.

 

 

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 264

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 259

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 264

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 253

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 247

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 256

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 197

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 260

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 220

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 310

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 273

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ