17 Юли 2025четвъртък20:44 ч.

Густаво Петро започна борба с бедността

/ брой: 154

автор:Дума

visibility 1822

Първият ляв президент на Колумбия Густаво Петро представи амбициозен данъчен план, който цели да събере 11 млрд. долара годишно за борба с бедността. Лидерът обеща инвестиции в селските райони, които отдавна са белязани от насилие, свързано с наркотици.

По-малко от 24 часа след полагането на клетва държавният глава представи пред Конгреса план за данъчна реформа. Той предвижда увеличаване на данъците върху доходите на богатите и въвеждане на 10% налог върху износа на петрол. Законопроектът включва годишен данък богатство на лица, които имат нетно състояние над $750 000, както и данъци върху продажбите на безалкохолни напитки и силно преработени храни.

Предстои обсъждане на предложения план, който се очаква да засегне няколко области на икономиката.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 498

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 581

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 525

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 578

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 508

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 550

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 574

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 526

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ