29 Март 2024петък16:55 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Готвят санкции за некоректни фермери и арендатори

Имало системни нарушения на договорите, най-често не си плащали задълженията

/ брой: 197

автор:Дума

visibility 281

Фермери, които не са платили вноските си навреме, да нямат право да ползват земята. Това предлагат от Министерството на земеделието с промени в Закона за подпомагане на земеделските производители поради установени системни нарушения на клаузите в договорите за наем или аренда на земеделски земи от държавния поземлен фонд.

За настоящата стопанска година държавата отдава близо 1,2 милиона дка от собствените си земи под наем или аренда на фермерите. Някои от тях обаче системно нарушават договорите и отказват да спазват правилата, съобщи пред БНР Кирил Стоянов от дирекцията за поземлени отношения и комасация в Министерството на земеделието.

Договори за ползване на земи от държавния поземлен фонд са сключили близо 4500 земеделци. "От тях некоректни са около 1 до 5%. Това са по-често арендаторите на ниви", поясни Стоянов. Той допълни, че няма риск такива земи да останат неизползваеми, когато влязат в сила тези промени в закона, особено ако са на атрактивно място, тъй като има голяма конкуренция.

"Най-честите нарушения са свързани с това, че арендаторите не си плащат задълженията, не толкова навреме, колкото въобще не се издължават, сменят дружествата, които наемат земята, и затова е нужен този дисциплиниращ ефект върху тези недобросъвестни практики", обясни Стоянов. "Затова, ако някой не си плати съответната аренда за годината, в момента, в който кандидатства за подпомагане, правните му основания по съответния договор, за съответните имоти, за които не си е платил, няма да могат да се виждат и той няма да може да получава субсидии за тях", допълни той.

Надниците у нас - най-ниски в ЕС

автор:Дума

visibility 209

/ брой: 60

Парното може да поевтинее символично от 1 юли

автор:Дума

visibility 199

/ брой: 60

32 лв. за килограм агнешко, цената още ще расте

автор:Дума

visibility 187

/ брой: 60

"Български пощи" ще изплаща пенсии още поне 5 години

автор:Дума

visibility 201

/ брой: 60

Над 780 милиона души гладуват

автор:Дума

visibility 176

/ брой: 60

100 тона пластмаса във водите на Дунав

автор:Дума

visibility 182

/ брой: 60

Правозащитници възмутени от САЩ

автор:Дума

visibility 181

/ брой: 60

Гърция най-бедна в ЕС след България

автор:Дума

visibility 203

/ брой: 60

Под прага на унижението

автор:Ина Михайлова

visibility 202

/ брой: 60

Бумеранг с еврото

visibility 195

/ брой: 60

Щети за милиарди

автор:Нора Стоичкова

visibility 205

/ брой: 60

Надвисна риск от конституционна криза

visibility 165

/ брой: 60

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ