17 Юли 2025четвъртък22:51 ч.

Горанов вдигна заплатата на шефката на НАП за заслуги

/ брой: 25

автор:Дума

visibility 1054

Основната заплата на изпълнителния директор на НАП Галя Димитрова ще бъде повишена с 10% със задна дата - от 1 януари. Предложението е на финансовия министър Владислав Горанов и беше прието вчера на редовното заседание на Министерския съвет. В мотивите към решението основната заплатата на Димитрова (без допълнителните материални стимули) да скочи от 5000 на 5500 лева се посочва "успешното изпълнение на основните стратегически и оперативни цели на НАП за 2019 г., свързани със събираемостта на приходите и доброволното изпълнение на задълженията". Подобни бяха мотивите на Горанов при увеличаването на заплатата на Галя Димитрова преди една година от 4070 на 5000 лева: "събираемостта на приходите, доброволното изпълнение на задълженията и предоставяните електронни услуги".

Тази година, по очевидни причини, електронните услуги на НАП не се споменават. В средата на юли миналата година стана ясно, че хакери са успели да проникнат в сървърите на ведомството и да "източат" данните на над 5 млн. граждани и фирми в България. Избухването на скандала свари Димитрова в отпуска, която тя отказа да прекрати, за да се появи пред медиите и да обясни на обществеността какво се е случило, какви са опасностите, какво ще бъде предприето за справяне с проблема и каква отговорност е готова да понесе тя самата за ситуацията.

Впоследствие Димитрова обясни, че решението да не си прекрати отпуската е било "тежко", а два дни след връщането й в България по нейно искане оставка подадоха ръководителят на звеното за информационните системи на НАП и отговорният ръководител по IT сигурността на ведомството. Така, за да се потуши напрежението около скандала, бяха пожертвани два "малки бушона".

Освен приноса на изпълнителния директор на приходната администрация за успешното изпълнение на основните стратегически и оперативни цели на НАП за 2019 г., Горанов посочва и политиката на правителството, заложена с бюджета за 2020 г., за увеличение с 10% на средствата за заплати и възнаграждения на персонала, нает по трудови и служебни правоотношения.

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 746

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 812

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 740

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 801

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 716

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 780

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 781

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 753

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ