21 Февруари 2026събота01:50 ч.

Георги Свиленски се срещна с главния секретар на Светия синод

автор:Дума

visibility 1568

Председателят на парламентарната група на “БСП за България” Георги Свиленски се срещна с главния секретар на Светия синод Негово Преосвещенство Мелнишки епископ Герасим.

Двамата обсъдиха актуалните въпроси, засягащи Българската православна църква, както и възможностите за развитие на поклоннически туризъм в България.

Георги Свиленски увери епископ Герасим, че БСП ще прояви грижа за православната църква и ще съхрани бюджета на Светата православна църква. Свиленски разсея всички слухове, че може да се посегне на заплащането  на свещениците и гарантира, че това няма да се случи.

Грижата за православието и всички законни вероизповедания в България е осъзната ценност за левицата

Дядо Герасим заяви, че църквата винаги е чувствала подкрепата на левицата за съхраняване на християнските ценности и опазване на храмовете. 

На срещата присъства и лидерът на АБВ и коалиционен партньор на БСП Румен Петков.

 

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1206

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 1140

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 1045

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1214

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1152

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1201

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1241

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 1153

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 1181

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 1087

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ