30 Септември 2025вторник20:53 ч.

Съсобствениците на ЦСКА Юлиан Инджов и Гриша Ганчев

Ганчев и Стоичков обещаха да платят

Още четирима осъдиха "червения" клуб

автор:Дума

visibility 321

Ръководството на ЦСКА излезе с официална позиция относно забраната за картотекиране на нови футболисти, наложена на клуба от ФИФА. Под декларацията са подписани тримата клубни собственици Гриша Ганчев, Юлиян Инджов и Христо Стоичков.
"Армейци,
във връзка с решението на КАС и ФИФА да блокира трансферите на ЦСКА Ви информираме за следното:
В последните 5 години армейският клуб водеше тежки битки във ФИФА и КАС с адвокатите на Сержиньо Рибейро, Гуидо Ди Вани, Нилсон Барош, Бернардо Тенгариня, Юнес Бенжелюн и агентите Мадам Ба и Хуан Руано. Повечето от Вас, обичащи клуба, дори не се сещат кои са тези лица, нали?
Да, но стойността на делата и предявените претенции за обезщетения е над 1,5 млн. евро!
Интересен е фактът, че тези футболисти и агенти не зачетоха българското законодателство и не потърсиха в установения от закона срок дължимото от синдика на дружеството в несъстоятелност.
Друг интересен факт е, че доста идентични дела, заведени от други футболисти и агенти като Иван Боладо, Сивард Спрокел, Хуан Уриарте и т.н., ЦСКА справедливо и законно спечели именно в тези споменати футболни институции. Откакто се върна на власт "управленецът" Борислав Бисеров Михайлов, всички дела по същите казуси бяха загубени от ЦСКА.
Нека се запитаме: КОЙ директор с какви съображения и по каква футболна логика е подписвал и не е спазвал тези договори с произтичащите от тях подобни неустойки? Кое ръководство е позволило да се привличат подобни знайни и незнайни футболни виртуози, които без една изиграна минута за ЦСКА сега да търсят милиони?
Парите ще бъдат платени! И дано да са последните източени заради безхаберие и безотговорност финансови средства от клуба!", декларираха собствениците в клубния сайт.
По-късно се разбра, че клубът е загубил още четири дела в КАС за над 1 500 000 лв. Те са заведени от бившите футболисти на фалиралия ЦСКА Сержиньо, Бернардо Тенгариня и Нилсон Антонио, и от мениджъра Франсиско Морено.
Четиримата осъдиха "червените" пред ФИФА, но клубът обжалва пред съда в Лозана. Той обаче отхвърли претенциите срещу исковете на Сержиньо и Морено и частично удовлетвори тези срещу Тенгариня и Нилсон Антонио.
"Червените" трябва да платят на Сержиньо 109 900 евро, плюс годишна лихва от 5% за приблизително 10 години. Морено трябва да получи 80 000 евро, плюс 5% лихва от 21 август 2012 г. до ефективното плащане, а също така още 14 893 евро. На ЦСКА е наложена и глоба за двата случая - общо 30 000 швейц. фр. ЦСКА е задължен да плати на Тенгариня 236 859 евро като обезщетение за нарушение на договора, плюс 5% годишна лихва, както и 2000 швейц. фр. като вноска за юрисконсултско възнаграждение. Нилсон Антонио ще получи 261 002 евро като обезщетение за нарушение на договора, плюс 5% годишна лихва и 2000 швейц. фр. за юрисконсултско възнаграждение.

Няма да позволим приватизация на "Топлофикация София"

автор:Дума

visibility 719

/ брой: 181

Глобяват шофьори без "Гражданска отговорност" по тол камерите

автор:Дума

visibility 768

/ брой: 181

Най-много пилешко изнасяме за Гърция, расте вносът от Румъния

автор:Дума

visibility 863

/ брой: 181

Цените на българския експорт са нараснали с 2,6%

автор:Дума

visibility 735

/ брой: 181

Управляващата партия победи в Молдова

автор:Дума

visibility 686

/ брой: 181

Киев крои атака срещу НАТО с "руски дронове"

автор:Дума

visibility 833

/ брой: 181

Антониу Коща иска да вкара Киев в ЕС

автор:Дума

visibility 822

/ брой: 181

Накратко

автор:Дума

visibility 721

/ брой: 181

Позитивно за корупцията

автор:Александър Симов

visibility 817

/ брой: 181

Пишман експертиза

visibility 729

/ брой: 181

ЕС победи не по европейски

автор:Юри Михалков

visibility 871

/ брой: 181

Герои, които вдъхновяват

visibility 720

/ брой: 181

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ