20 Ноември 2025четвъртък15:43 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Габриел Вълков е новият лидер на Младежкото обединение в БСП

Само за няколко месеца реализирахме онова, за което се борихме 10 години в опозиция, заяви Корнелия Нинова

/ брой: 97

автор:Дума

visibility 874

Габриел Вълков е новият председател на Младежкото обединение в БСП. Това гласуваха 163 делегати на Шестата отчетно-изборна конференция на младите социалисти. За поста освен Вълков се кандидатира членът на ИБ на НС на БСП Станислав Стоенчев, който събра 106 гласа. 

"Младежката политика вече е факт. Само за няколко месеца реализирахме онова, за което се борихме 10 години в опозиция", обърна се към младите социалисти лидерът на БСП Корнелия Нинова. Тя припомни, че се е увеличило майчинството за отглеждане на дете през втората година, а детските ясли и градини вече са безплатни. "Правителството отпусна пари за училищни автобуси в отдалечените и малките населени места, увеличиха се стипендиите за надарени деца. Борим демографската криза с реални мерки за младите и децата", поясни Нинова. "Ваучерите от 200 лева вече могат да се използват за културни мероприятия. Има държавна гаранция за студентските кредити в подкрепа на младите", изреди тя. 

"Бяхме изправени като правителство пред КОВИД, енергийна и икономическа криза в условията на война. Преведохме България през най-тежкия зимен период като въведохме мораториум върху цената на тока и увеличихме енергийните помощи. На прага сме на актуализация на бюджета, която трябва да продължи политиката за грижа на уязвимите, на слабите и на бедните. А това сте вие - младите семейства, младите хора с деца и нашите бащи и майки, баби и дядовци - пенсионерите", подчерта Нинова. 

"Оздравяваме икономиката като променяме стария антисоциален модел на ГЕРБ, срещу който се борихме заедно години наред. Щом той злобно, нервно и грозно крещи срещу управлението, значи сме на прав път. Може да не сме съвършени, не е лесно, но вървим последователно и твърдо в това, което сме поели като ангажимент пред обществото", категорична е Нинова.

Поздравявам Габриел Вълков за избора му за председател на МО в БСП, написа вчера в социалната мрежа Кристиан Вигенин. "От протестите през 2020, през тежките кампании през юли и ноември 2021 като член на предизборния щаб, до отчетно-изборната кампания, той показа енергия и хъс, натрупа и сериозен организационен и политически опит. Сега идва по-трудното - да разшири екипа, да обедини младежите зад значими каузи и да помогне за изграждането на нов облик на левицата", заявява Вигенин.

"Бъдете свободни и самостоятелни в мислите, в действията и в изборите си, само тогава ще имате истински приятели и спокойна съвест. Пазете другарството, то е най-ценната сила, която имаме ние, социалистите", заяви пред конференцията лидерът на БСП в София Иван Таков.

Банкоматите спират за 2-3 часа в нощта на Нова година

автор:Дума

visibility 444

/ брой: 218

"Лукойл" настоява да продаде международните си активи накуп

автор:Дума

visibility 466

/ брой: 218

Предлагат таван на публичните разходи през бюджета

автор:Дума

visibility 405

/ брой: 218

Русия нанесе масиран удар по Западна Украйна

автор:Дума

visibility 374

/ брой: 218

Саудитска Арабия с нов статут от САЩ

автор:Дума

visibility 403

/ брой: 218

15 убити при удар на Израел в Ливан

автор:Дума

visibility 447

/ брой: 218

Принуждават Мадуро да се оттегли

автор:Дума

visibility 456

/ брой: 218

Две трасета на войната

автор:Юри Михалков

visibility 454

/ брой: 218

Забраните и цензурата

visibility 427

/ брой: 218

Феномен, какъвто световната военна история не познава

visibility 473

/ брой: 218

Румъния увеличава вноса на ток, у нас ТЕЦ спасяват положението

visibility 433

/ брой: 218

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ