17 Юли 2025четвъртък21:18 ч.

Франция взе "Фед къп"

/ брой: 216

автор:Дума

visibility 186

За трети път в историята Франция спечели "Фед къп", неофициално световно отборно първенство по тенис за жени. На финала в Пърт европейките победиха драматично домакина Австралия с 3:2 мача, който достигна до двубоя за титлата за първи път от 1993 г. В решителния сблъсък на двойки Каролин Гарсия и Кристина Младенович се наложиха над водачката в световната ранглиста Ашли Барти и Сам Стосър с 6:4, 6:3. Преди това Младенович обърна Барти с 2:6, 6:4, 7:6 (1), а Айла Томлянович би Полин Парментие с 6:4, 7:5, за да изравни общия резултат до 2:2.

Франция триумфира в престижния турнир за първи след 2003 г. Седемкратният първенец Австралия не е печелил трофея от 1974 г. Австралийките имат 11 загубени финала.

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 746

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 812

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 740

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 801

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 716

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 780

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 781

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 753

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ