17 Юли 2025четвъртък10:41 ч.

Франция и Англия в паника заради силикона

/ брой: 5

автор:Аида Паникян

visibility 802

Френският министър на здравеопазването Ксавие Бертран заяви, че Европа трябва да наложи строг контрол на медицински изделия в разгара на скандала с дефектните гръдни импланти, направени от вече несъществуващата компания Poly Implant Prothese (PIP). Бертран настоя за промени в европейската регулация. "Трябва да има разрешение за продажби, на първо място за продукти, които са с потенциален риск за здравето", призова още министърът.
Вестник "Паризиен" съобщи, че PIP е правила и продукти за мъже, включително за тестисите и гърдите. Изданието цитира служител на компанията, според който повечето такива импланти са изнесени в чужбина, главно в Латинска Америка.
Около 300 000 жени в 65 страни имат импланти от френската компания. Над 40 хил. са англичанките с некачествения силикон. "Великобритания очаква резултатите от тестовете за безопасността на имплантите да бъдат готови тази седмица", заяви министърът на здравеопазването Андрю Лансли. И докато британското правителство се придържа към становището, че е необходимо спешно отстраняване на всички импланти на PIP, френските власти уверяват, че няма нужда от подобна мярка.
 

Тръмп плаши Русия с "тежки мита"

автор:Дума

visibility 1208

/ брой: 129

Лавров се срещна със Си Дзинпин

автор:Дума

visibility 1373

/ брой: 129

Разследват евродепутат, за когото Аушвиц е "фейк"

автор:Дума

visibility 1502

/ брой: 129

Символ

автор:Александър Симов

visibility 1474

/ брой: 129

Приключи ли терапията

автор:Евгени Гаврилов

visibility 1332

/ брой: 129

Епични провали

visibility 1460

/ брой: 129

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ