19 Юли 2025събота18:52 ч.

"Форца Италия" минава в опозиция

/ брой: 277

автор:Дума

visibility 53

Партията на Берлускоти "Форца Италия" оттегли подкрепата си за правителството на премиера Енрико Лета в навечерието на гласуване в Сената днес по въпроса дали медийният магнат да изгуби сенаторското си кресло заради присъда за данъчни измами, предаде Асошиейтед прес. Лидерът на партията в долната камара на депутатите Ренато Брунета заяви пред журналисти, че вече няма условия тя да остане в мнозинството.
Сенатори от "Форца Италия", съюзени с Берлускони, официално преминаха в опозиция. Привържениците на бившия премиер отказаха да подкрепят закона за бюджета, предложен от правителството на Енрико Лета. Това решение обаче няма да създаде опасност за кабинета, който разчита на подкрепа в горната камара освен на левицата и на тридесетина десноцентристки сенатори, които се отцепиха от парламентарната група на Берлускони. В долната камара Енрико Лета разполага с абсолютно мнозинство.
 

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 6009

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 5616

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 7006

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 6388

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 6074

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 6157

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 5800

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 6074

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 6311

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 6817

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 6362

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ