28 Март 2024четвъртък10:42 ч.

Фалстарт и за Лудогорец в групите на Лига Европа

visibility 186

Шампионът Лудогорец загуби с 1:2 в Разград от Антверпен на старта  на груповата фаза в Лига Европа. "Орлите" поведоха чрез Ихиньо Марин (46) в началото на втората част, но носителят на Купата на Белгия обърна резултата само в рамките на 8 минути в средата на втората част.  Първо Питер Гергенс (63) изненада Пламен Илиев с параболичен удар с глава и изравни, а в 71-ата израелецът Лиор Рефаелов се възползва от груба грешка на Алекс Сантана и останал сам срещу Илиев донесе успеха на гостите.
Като титуляр в отбора на Павел Върба започна наскоро привлеченият Кирил Десподов, който обаче напусна игрището с контузия минута преди почивката.
Мачът започна с лек превес на "орлите", но скоро след това белгийците започнаха да показват зъби. Централният бранител на Антверпен Дилан Батубинсика (9) се оказа на позиция във вратарското поле на Лудогорец, но не успя да засече топката с глава. Почти веднага след това Кристиан Бенавенте пропусна златен шанс за гостите, стреляйки неточно от 5-6 м. И Рефаелов (20) получи възможност за шутира фронтално към рамката на "зелените", но за късмет на Илиев топката профуча край стълба. Натискът на белгийците продължи. Полузащитникът Геркенс (23) пробва мерника си отдясно, но не сполучи. В 29-ата минута Десподов шутира от границата на наказателното поле, топката се отби в лявата ръка на Ричи Де Лает, хвърлил се да блокира удара му. Израелският рефер Рой Райншрайбер обаче не наду свирката и предизвика протестите на домакините.
Последваха няколко силни атаки на българския шампион. На два пъти Марин пробва да застраши рамката на Жан Бутез, а веднъж опасен удар нанесе и Десподов. В 45-ата минута обаче Футболист №1 на България за 2018 г. напусна терена с контузия. На мястото му влезе Елвис Ману.
Началото на второто полувреме започна по възможно най-добрия начин за Лудогорец. Ихинио Марин (46) напредна към пеналтерията и с нисък удар по тревата простреля стража Бутез, който само изгледа как топката се оплита в мрежата му.
Минута по-късно Каули можеше да удвои, но не сполучи с техничен удар по диагонала. Малко по-късно бразилецът бе на върха на нова опасна атака, но изстрелът му беше париран от Бутез.
В 63-ата минута гостите, водени от хърватина Иван Леко, изравниха. След центриране от корнер Гергенс да матира Пламен Илиев с параболичен удар с глава - 1:1. Само след 8 минути Антверпен нанесе втори голов удар. Той дойде от крака на Рефаелов след уникална и много наивна грешка на най-скъпия футболист на Лудогорец Алекс Сантана. Той тръгна да връща топката към своя вратар, но я подари на Рефаелов, който без проблеми я прати във вратата на домакините - 2:1
Последваха нови силни минути на Антверпен, в които Пламен Илиев спаси на два пъти мрежата си, а веднъж и гредата му помогна след нов удар на Гергенс. Така белгийският клуб си тръгна с важна победа на старта.
ЛУДОГОРЕЦ - АНТВЕРПЕН 1:2
1:0 Ихиньо Марин (46)
1:1 Питер Гергенс (63)
1:2 Лиор Рефаелов (71)
Стартовите състави:
Лудогорец: 23. Илиев, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 24. Вердон, 5. Недялков, 25. Баджи, 7. Сантана, 64. Янков, 95. Каули, 9. Марин, 11. Десподов
Антверпен: 46. Бутез, 2. Де Лаeт, 26. Желен, 21. Батубинсика, 19. Миоши, 16. Геркенс, 38. Харун, 18. Онгла, 6. Юклерьод, 24. Бенавенте, 11. Рефаелов

Летният сезон тръгва с 10-15% по-високи цени