29 Април 2026сряда19:38 ч.

Европейски първенци се застъпват за еврото

/ брой: 161

автор:Дума

visibility 179

Петима бивши европейски ръководители призовават от страниците на в. "Монд" ЕС да приеме "ясна визия за еврото". По думите им само така единната валута ще може излезе укрепнала от сегашната криза. Бившият председател на Европейската комисия Жак Делор, бившият испански премиер Фелипе Гонсалес, бившият италиански премиер и председател на ЕК Романо Проди, белгиецът Етиен Давиньон, бивш заместник-председател на ЕК, и бившият португалски еврокомисар за правосъдието Антониу Виторину критикуват "липсата на ясна визия за залозите, проявявана от политиците".
Според тях "ясна визия" означава да се направи така, че държавите да гарантират депозитите на частните лица. Финансовите институции обаче са поели рискове и трябва да понесат своята част от товара, без да застрашават стабилността на системата. Петимата настояват държавите и финансовите институции да намерят решения за облекчаване на товара за гражданите на страните, емитирали дълга. Да има ясна визия, означава също да се установи трайна регулация на европейско равнище. Те са на мнение, че ако основните политически ръководители на ЕС, ЕК и МВФ приемат тези прости принципи, ще могат да бъдат намерени решения.

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 662

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 626

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 717

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 654

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 648

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 741

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ