21 Юли 2025понеделник12:26 ч.

Евродепутати искат нова стратегия на отношенията с Москва

/ брой: 131

автор:Дума

visibility 92

Евросъюзът трябва да разработи нова стратегия на отношенията си с Русия, като се има предвид присъединяването на Крим и конфликта в Източна Украйна. Това се казва в резолюция за състоянието на отношенията ЕС-Русия, одобрена вчера на сесия на ЕП в Страсбург, съобщи РИА "Новости". Документът бе гласуван от 494 депутати, против са гласували 135.
ЕП смята влизането на Крим в състава на Руската федерация за незаконно. Освен това за конфликта в Украйна, според евродепутатите, отговорност носи именно Русия.
Резолюцията няма законодателен характер - тя е подготвена на базата на доклада на литовския парламентарист Габриелиус Ландсбергис.
Одобреният от ЕП доклад призовава Еврокомисията и страните от ЕС да създадат механизъм за "събиране, мониторинг и обмяна на информация" за възможната финансова, политическа или техническа подкрепа на Русия за политически партии и други организации в ЕС. Подобен механизъм, се казва в документа, ще позволи не само да се оцени степента на влияние на Русия върху политическия живот и общественото мнение в страните от ЕС и държавите участнички в програмата "Източно партньорство", но и да се приемат съответните мерки да се противодейства на това.
Докладът също така предлага на ЕК да разработи проект на директива, забраняваща финансирането на политически партии в страните от общността от страна на "външни политически и икономически субекти".

Заловиха рекордно количество кокаин за 37 млн. лева

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Шофьорите вече не могат да откажат тест за опиати

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Увеличиха наказанията за престъпления срещу животни

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Бедността в България се увеличава през 2024 г.

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Овцевъдите искат драконовски мерки срещу шарката

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 132

10% ръст на цените и приходите на хотелиерите

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 132

Украински дронове атакуваха Москва

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Антиимигрантски протести във Варшава

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Румъния не може да спаси наводнената солна мина

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Накратко

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Завръщането

автор:Александър Симов

visibility 1

/ брой: 132

Диагноза

visibility 2

/ брой: 132

Натиск върху съда

visibility 1

/ брой: 132

Признателност към Апостола

visibility 1

/ брой: 132

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ