16 Септември 2025вторник17:58 ч.

Епидемиолог: COVID-19 не се разпространява равномерно по градовете, както грипът

автор:Дума

visibility 765

„Коронавирусът не се разпространява равномерно по градовете, както грипът. Вирусът зависи от събитията, които се наричат „свръх-разпространители". Ако в даден град има масово събитие, то там ще имаме скок на заразените след това”. Това коментира в ефира на „Събуди се” по Нова телевизия епидемиологът Савина Стоицова.

„През последната седмица има покачване на броя на заразените. В момента болните са 37 на 100 000, тоест още не сме стигнали стойностите, които имахме юли, но вървим нагоре. Това важи за цяла Европа. Какво ще се случи от тук насетне зависи от нас. Става въпрос за това дали ще се спазват мерките”, поясни тя.

По думите ѝ Европа се опитва да се научи да живее с вируса. Според специалиста носенето на маски в затворени помещения е важно.

Стоицова обясни още, че е възможно да се заразим с COVID-19 дори през очите.

„Това не е нова информация и се среща и при други вируси. Затова не трябва да пипаме лицето си с ръце. В болниците неслучайно се носят и маски, и шлемове", заключи лекарят.

Българинът прави неразумни инвестиции преди еврото

автор:Дума

visibility 567

/ брой: 172

БДЖ с намаления за ученици и студенти

автор:Дума

visibility 499

/ брой: 172

Годишната инфлация се задържа на 5,3 на сто

автор:Дума

visibility 457

/ брой: 172

Банкнотите в обращение у нас намаляват с 9%

автор:Дума

visibility 469

/ брой: 172

Отново бум на нелегални мигранти

автор:Дума

visibility 496

/ брой: 172

Работещи и пенсионери в Гърция с повече пари

автор:Дума

visibility 532

/ брой: 172

Тръмп шокиран от "меките" санкции

автор:Дума

visibility 510

/ брой: 172

Накратко

автор:Дума

visibility 456

/ брой: 172

Военни комикси

автор:Александър Симов

visibility 497

/ брой: 172

Парите на инвалидите

visibility 512

/ брой: 172

Къде е реалното производство?

автор:Гарабед Минасян

visibility 536

/ брой: 172

Ще събарят ли старите панелки за нови жилища?

visibility 557

/ брой: 172

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ