29 Април 2026сряда20:47 ч.

ЕП одобри таван върху бонусите на банкерите

/ брой: 154

автор:Дума

visibility 2679

Евродепутатите одобриха за първи път поставянето на таван за бонусите на брокерите и банкерите в Европа, които предизвикаха обществено недоволство по време на финансовата криза.
От следващата година бонусите вече няма да са непропорционални спрямо фиксираната заплата и банкерите ще получават 30% от бонусите си и 20% при по-големи премии. Голяма част от тях няма да могат да бъдат изплатени веднага, а едва след период от поне три години, за да могат работодателите да си възвърнат част от тях, ако инвестициите не се развиват както е предвидено. Най-малко 50% от общите бонуси ще бъдат плащани под формата на условен капитал, който може да бъде отнет при затруднения на банката, за да не се окаже, че данъкоплатците ще бъдат първите, които ще плащат в случай, че банката среща трудности.

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 838

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 763

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 755

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 861

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ