04 Август 2025понеделник05:27 ч.

ЕМА одобри ваксината на „Джонсън и Джонсън“

автор:Дума

visibility 159

Европейската агенция по лекарствата съобщи, че подкрепя издаването на разрешение за достъп до пазара на ЕС на ваксината срещу ковид на "Янсен" - европейски представител на дружеството "Джонсън и Джонсън", предаде БТА.

Отбелязва се, че досега тази ваксина е изпробвана на 44 000 души. Доказано е, че две седмици след имунизацията при 67 на сто от ваксинираните е предотвратено тежко боледуване. Ваксината се препоръчва за пълнолетни хора, а страничните ефекти са леки до умерени - умора, замайване, мускулни болки и главоболие - и отминават до няколко дни.

Препаратът на "Янсен" срещу новото заболяване ще стане четвъртият одобрен в ЕС след произнасянето на Европейската комисия. По-рано днес европейската лекарствена агенция съобщи, че започва оценка на лекарство срещу КОВИД-19.

 

Две магистрали ще бъдат пуснати тази година

автор:Дума

visibility 12197

/ брой: 141

Искат да ограничат промоциите на храни

автор:Дума

visibility 11538

/ брой: 141

Губим 626 млн. евро от сделката между ЕС и САЩ за митата

автор:Дума

visibility 9903

/ брой: 141

Въвеждат електронен контрол срещу претоварени камиони

автор:Дума

visibility 10289

/ брой: 141

Русия ни предупреди с "адекватен отговор"

автор:Дума

visibility 10375

/ брой: 141

12 плажа в Гърция наказани без син флаг

автор:Дума

visibility 11601

/ брой: 141

Турци искат гражданство в карибските страни

автор:Дума

visibility 10332

/ брой: 141

Тръмп е песимист за сделка с Канада

автор:Дума

visibility 11082

/ брой: 141

За качество на живот - чисти градове и села

автор:Дума

visibility 11043

/ брой: 141

Винаги до хората в защита на нуждаещите се

автор:Дума

visibility 10760

/ брой: 141

Модернизация на средата на живот

автор:Дума

visibility 10343

/ брой: 141

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ