18 Юли 2025петък05:23 ч.

Елена Йончева: Ще сложим край на геноцида върху възрастните

/ брой: 92

автор:Дума

visibility 2074

Трябва да сложим край на геноцида върху възрастните хора, заяви водачът на евролистата на БСП Елена Йончева в Берковица. Тя настоя, че пенсиите в България трябва да са съпоставими с европейските, като отчитат българските стандарти и покупателната способност. "1,5 млн. българи живеят на и под прага на бедността. Сред тях са именно пенсионерите и младите хора", подчерта Йончева и призова за висока избирателна активност на 26 май. "Трябва да спрем този модел на управление. Независимо кой ще дойде, след като свалим ГЕРБ, да покажем виновните и да има възмездие", категорична бе тя.

Човекът трябва да е в центъра на европейските политики, заяви отново в Берковица кандидатът за евродепутат проф. Мариела Модева. Тя подчерта, че бюрокрацията, усложняването на връзката с институциите и тежките процедури за кандидатстване по европроекти отдалечават хората от ЕС.

Проблемът на България е изключителното усещане за задушлива несправедливост, заяви в Хасково кандидатът за евродепутат Иво Христов. Той бе категоричен, че ако не постигнем промяна сега, ако не създадем условия за предсрочен парламентарен вот, наесен няма да има реални кметски избори, тъй като на повечето места те ще бъдат купени. 

Наш дълг и отговорност е да създадем ценности в децата ни, защото те са бъдещето на България и трябва да познават, да обичат и да се гордеят с историята, традициите и обичаите ни, заяви кандидатът за ЕП Крум Дончев на среща с жители на радомирските села Извор, Кленовик и Дебели лаг. Той похвали инициативата на пернишките социалисти за събиране и закупуване на книги за читалищата в областта.  

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 746

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 812

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 740

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 801

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 716

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 780

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 781

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 753

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ