09 Април 2026четвъртък23:51 ч.

Дядо Николай даде ордени за наредба срещу гейовете

/ брой: 205

автор:Дума

visibility 593

Кметът на Пазарджик и окръжният прокурор получиха вчера най-високото църковно отличие "Свети Апостол Ерм" I степен. Ордените им бяха връчени навръх 6 септември от пловдивския митрополит Николай, който ги награди заради "отстояването на християнските ценности, защита на православната нравственост и морал, светостта на брака, семейството и държавността". Оказа се, че митрополитът решил да награди кмета и прокурора за откритата им война с хомосексуалистите в Пазарджик. В Наредбата за обществения ред в града кметът въведе забрана на публична демонстрация на сексуална и друга ориентация.
Наредбата предизвика шумното недоволство на гей-общността в цялата страна, но кметът и прокурорът бяха непоколебими.
Дядо Николай отслужи тържествена литургия в най-големия катедрален храм в Пазарджик "Света Богородица" и надълго обясни пред миряните какви са заслугите на двамата наградени.
"Оказа се, че има лица, които в решението на Общинския съвет в Пазарджик са съзрели сериозна заплаха, заплаха за силите на мрака, опитващи се всячески да ни наложат ново робство, робството на плътта, робството на похотта", каза дядо Николай. "Задача на църквата е всякога да разобличава лукавия, когато той се опитва да разруши този ред. Задачата на църквата е освен това да насърчава тези, които се опълчват срещу злото и застават в защита на християнските ценности", обясни решението си митрополитът.
 

Въвеждат правила за енергийна бедност и уязвими потребители

автор:Дума

visibility 794

/ брой: 66

Помощта за транспортните фирми доближава 285 млн. евро

автор:Дума

visibility 863

/ брой: 66

"Еконт" спира доставките до адрес в малките населени места

автор:Дума

visibility 755

/ брой: 66

Иран и САЩ спряха огъня за две седмици

автор:Дума

visibility 888

/ брой: 66

Скопие прие закон за етническия баланс

автор:Дума

visibility 771

/ брой: 66

Български "ало" измамници обрали гръцки пенсионери

автор:Дума

visibility 765

/ брой: 66

Черна гора удължава майчинството

автор:Дума

visibility 699

/ брой: 66

"Борците" с фалшиви новини

автор:Александър Симов

visibility 837

/ брой: 66

За градския либерал

visibility 734

/ брой: 66

БСП е силата на истинската промяна

автор:Александър Симов

visibility 880

/ брой: 66

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ