20 Ноември 2025четвъртък16:19 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Акценти

Две оставки

/ брой: 146

автор:Йонко Бонов

visibility 4349

Крайно време е да се обединят всички леви партии, граждански сдружения, неправителствени структури. Да застанат един до друг, да изпълнят площадите, да се обединят всички хора, които разбират, че над страната ни виси дамоклевият меч на мутренски заговор. Тази корумпирана власт се разкрива все повече като криминална по своята същност и трябва да бъде свалена час по-скоро. Свидетели сме, че прокуратурата, в лицето на главния прокурор Иван Гешев, тенденциозно прикрива корумпираното управление на Бойко Борисов, явно не желае да разследва многобройните вече просташки записи, които дискредитират държавата ни. Вместо това Гешев си купува джипове и коли за над милион. Слугуващите на властника Борисов медии всеки ден ни осведомяват къде бил обикалял и какво бил направил "за народа". Ето затова народът е на улицата, съединявайки в едно две искания - оставка на правителството, оставка на Гешев! 

Наскоро разговарях с уж средно интелигентен гражданин, който между другото спомена: "Могат да говорят за Борисов всичко, ама той оправи пътищата и хората могат да пътуват много по-удобно." Боже! За качеството на тези ремонти и за корупционните схеми, по които се разпределят средствата, нищо ли не е чувал този човек?! Какви пътища е оправил, след като в резултат от десетгодишно управление набута страната ни в път без изход? Не е необходимо да изреждаме основните стопанско-икономически, комунално-битови, здравни, образователни, демографски параметри, по които страната ни е изпаднала в безпътица. В разрез с ширещата се бедност и нисък стандарт на живот правителството набута България и в чакалнята на еврозоната, макар от Европейската комисия да са убедени, че сме прекалено бедни за там. Вместо нашите управляващи да работят за повишаване на качеството на живот или за реална икономика, за работни места, за европейски заплати вместо сегашните подаяния, те продължават настойчиво да тикат сиромашка България към зоната на богатите европейски страни. Без всякакъв анализ, без прогнози как ще се отрази върху живота ни членството в тази зона. Това властниците не ги интересува. Защо ли? Защото са отделили достатъчно милиони към личните си сметки. И искат да продължат да пълнят чекмеджета... Борисов и приближените му си служат с богат спектър от мафиотско-корупционни практики. Ремонтираните пътища са настлани също с дебел слой корупционни игри и номера, а пътят, който това правителство предлага за бъдещото развитие на България, води към дъното.

Затова на мислещите българи не им остава нищо друго, освен обединени масови протести за сваляне на тази криминална власт и предизвикване на предсрочни избори!

Банкоматите спират за 2-3 часа в нощта на Нова година

автор:Дума

visibility 577

/ брой: 218

"Лукойл" настоява да продаде международните си активи накуп

автор:Дума

visibility 571

/ брой: 218

Предлагат таван на публичните разходи през бюджета

автор:Дума

visibility 513

/ брой: 218

Русия нанесе масиран удар по Западна Украйна

автор:Дума

visibility 502

/ брой: 218

Саудитска Арабия с нов статут от САЩ

автор:Дума

visibility 526

/ брой: 218

15 убити при удар на Израел в Ливан

автор:Дума

visibility 559

/ брой: 218

Принуждават Мадуро да се оттегли

автор:Дума

visibility 568

/ брой: 218

Две трасета на войната

автор:Юри Михалков

visibility 589

/ брой: 218

Забраните и цензурата

visibility 554

/ брой: 218

Феномен, какъвто световната военна история не познава

visibility 586

/ брой: 218

Румъния увеличава вноса на ток, у нас ТЕЦ спасяват положението

visibility 569

/ брой: 218

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ