11 Ноември 2025вторник09:35 ч.

15 млн. турци подкрепиха арестувания Имамоглу

/ брой: 55

автор:Дума

visibility 25482

На вътрешнопартийните избори за кандидат за президент на опозиционната Народнорепубликанска партия (НРП) 15 млн. души са гласували за арестувания доскорошен истанбулски кмет Екрем Имамоглу, заяви лидерът на партията Йозгюр Йозел, цитиран в турски медии. В неделните избори се гласуваше в 5600 урни в 81 окръга. Поради забраните на властите урните бяха разположени в квартални заведения, общински салони, кафенета, чайни или палатки. На улицата е ставала регистрацията. От НРП са изненадани от наплива, особено на нечленуващи в партията, изразили солидарност с Имамоглу.
Той бе арестуван на 19 март в рамките на разследвания за корупция и тероризъм.
Над 1100 души са задържани по време на няколкодневните протести срещу ареста на Имамоглу. Ранени са 123 полицейски служители, съобщи вътрешният министър Али Йерликая в мрежата Екс. Протестите се проведоха в най-големите градове на страната, въпреки забраната на властите.

Милионерите у нас са се увеличили с 402 за година

автор:Дума

visibility 1173

/ брой: 210

Шефът на МВФ подкрепи бюджет 2026

автор:Дума

visibility 2793

/ брой: 210

Обявиха таксите при личен фалит

автор:Дума

visibility 2529

/ брой: 210

Започна ремонтът на култовия хотел "България"

автор:Дума

visibility 1476

/ брой: 210

Хиляди португалци излязоха на протест

автор:Дума

visibility 2098

/ брой: 210

Белгия поема към всеобща военна служба

автор:Дума

visibility 2635

/ брой: 210

Франция осъди ударите на САЩ на Карибите

автор:Дума

visibility 2883

/ брой: 210

Влюбен в България

visibility 2271

/ брой: 210

Да ни видят майкини по телевизията...

visibility 2366

/ брой: 210

Истинските причини

visibility 2293

/ брой: 210

Философия на българското политическо лицемерие

visibility 1181

/ брой: 210

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ