05 Февруари 2025сряда11:58 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Другото в мен

/ брой: 94

автор:Иван Ченчев

visibility 2405

Нека си споделим нещо. Ползотворна футболна седмица мина. ЦСКА е на финал, ама не като клуб. Тръгнаха страхотни спортни инициативи. Изобщо кеф. По принцип хората имат различни хобита. Всяко носи позитивите си. Зарежда. Събужда онова чувство на задоволство, когато се отдаваш на любимото си нещо. А, когато то е спорт, тогава е още по-различно. Тогава е живот въпреки ежедневието. Така там, на стадиона, или в залата, всеки път се ражда „другото в мен”. Във вас. Във всеки. Онова, заради което билетът никога не е скъп.
И никога не е пречка. Онова, заради което в почивния си ден ти си на трибуните, а семейството ти вкъщи. България видя какво е ЦСКА. ЦСКА видя какво е България. Това е важното. То е за хората.
„Другото в мен” го е имало, има го и ще го има. И у вас също. То не се обяснява. То се живее. Заради него е всичко. Ще говорим още за „другото в мен”, респективно в нас. Което те поддържа жив, което ти дава смисъл. Много пъти сте чели тук, че единствено и само спортът може да ти даде всичко, изброено по-горе. И пак ще четете. Защото е точно така.
„Другото в мен” може да спре децата ни от ужасяващите последствия на улицата. Онзи ден две 8-годишни момчета и две момичета на 9- и 10-годишна възраст нанесоха побой на пенсионер и го ограбиха в Люлин! Ударили го с тъп предмет по главата, и го ритали, докато е лежал на земята! А са деца! Това е реалността. Нека дадем на децата на Територията от маята на „другото в мен”. Иначе няма спасение. Нищо няма да има смисъл, ако нашите наследници не го разбират. Ако не го живеят.
Преди два дни запалиха олимпийския огън. 12 хиляди факлоносци ще участват в пренасянето му през 329 населени места по света. Това е спортът. Затова у нас трябва не да съхраним, каквото е останало от него, а да му влеем сила. Има много причини да не искаме това или онова от всичко, което ни предлага властта. Но никой няма да скочи, ако у нас има могъщ спорт.
Нещо свежо и истинско дойде от Хасково. Григор Димитров призна, че Монако е просто база за него, а той си обича родния град. При това момче има много от „другото в мен”. Той го разбира. Изпитва удоволствие от него. И го предава на останалите. Един българин има чуждестранни фенове. За всяка друга професия това е трудно постижимо, но не и за спорта. Не и за Спортистите. Да не говорим за политиците. Там е невъзможно. А вътре в много от тях има по нещо от „другото в мен”. Има го, и съм го виждал. Ама повечето го крият. Все едно не е редно. Напротив, господа и другари – редно е и е нормално. Извадете го от себе си. По-истински ще изглеждате, повярвайте. За спорт няма кой да ви съди. Няма да се намери такъв. Нищо, че може да не съвпаднат отборите. Няма как всички да сме от един. А и не е нужно.
Ето сега има възможност за рестарт на футбола, на състезанието по неговия смисъл. Не пречете! Помогнете! Не е късно. Никога не е, стига да има желание. Хората това ще запомнят. А на тях това и им трябва. Защото иначе те живеят въпреки Системата. Напук на нея.
Едно е ясно. „Другото в мен” няма да се изхаби. Няма да залинее. Нито глад, нито жажда, нито каквато и да е естествена нужда ще го преборят. Ах, ако се сети някой политик да канализира тази духовна енергия и да я отприщи. Само да се сети...
 

Предлагат равна възраст за пенсиониране на мъжете и жените

автор:Дума

visibility 54

/ брой: 23

Жена намушка с нож няколко души в центъра на София

автор:Дума

visibility 53

/ брой: 23

Оценяват в "Бележник" грижата за децата у нас

автор:Дума

visibility 51

/ брой: 23

Данъците няма да се променят през тази година

автор:Дума

visibility 44

/ брой: 23

Очакват пик в цените на храните през март

автор:Дума

visibility 43

/ брой: 23

"Газпром" закрива бензиностанциите си у нас

автор:Дума

visibility 35

/ брой: 23

Фокусите свършиха, трябва да се стягат коланите

автор:Дума

visibility 45

/ брой: 23

Отложиха митата за Мексико и Канада

автор:Дума

visibility 41

/ брой: 23

Санторини се тресе, над 6000 евакуирани

автор:Дума

visibility 46

/ брой: 23

Салвадор приема от САЩ "опасни престъпници"

автор:Дума

visibility 42

/ брой: 23

Тръмп поиска украинските редки метали

автор:Дума

visibility 38

/ брой: 23

Синдромът на лакея

автор:Александър Симов

visibility 31

/ брой: 23

Трябва нов рестарт

/ брой: 23

Чак сега го осъзнават

visibility 38

/ брой: 23

МОЯТ ПЛАН: ЗА СИЛНА БСП! ЗАЕДНО!

автор:Дума

visibility 51

/ брой: 23

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ