26 Юни 2024сряда16:31 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Драгомир Стойнев

Драгомир Стойнев: ЕК може да ни разреши да подпомагаме държавната ТЕЦ

/ брой: 57

автор:Дума

visibility 623

Най-големият риск за Маришкия басейн идва от грешките на управляващите, заявява Драгомир Стойнев от листата на "БСП за България" в Старозагорския регион и бивш министър на икономиката и енергетиката. "Зелената сделка" е политика на ЕС, тя не е от вчера. В продължение на 4 г. правителството на Бойко Борисов, заедно с патриотите, поемаше ангажименти за намаляване на емисиите на парникови газове, а това е част от "Зелената сделка". Лошото е, че управляващите не бяха коректни с българските граждани. Когато си поел ангажимент за намаляване на емисиите на парникови газове с 55% до 2030 г., това трябва да бъде изпълнено и трябва да предприемеш навременни мерки", обяви Стойнев.

 Според него страната е изпуснала срока за въвеждане на механизъм на капацитет до 2030 г. и той може да ни бъде разрешен едва до 2025 г. "През декември 2019 г. правителството изведнъж разбра, че има "Зелена сделка" и според регламента за вътрешен пазар на ел. енергия само след 4 г. всички въглищни ТЕЦ-ове с емисии, по-големи от 550 гр. серен диоксид/kWh произведена електроенергия, няма да могат да получават държавна подкрепа. След 2024 г. държавната ТЕЦ не би трябвало да получава държавна подкрепа. За да има дерогация до 2030 г., която възможност беше извоювана от Полша, трябваше до 2019 да се предприемат редица мерки. От началото на годината цената на парниковите емисии се е покачила с 30%, е как да е конкурентоспособен комплексът?", пита Стойнев.

 Според него решението зависи от това кой управлява държавата и съответно енергетиката и кой преговаря с Брюксел. "Смятам, че с преговори ЕК може да ни даде възможност да продължим да помагаме на ТЕЦ "Марица Изток 2". Чисто технически нашата система няма как да издържи без въглищните централи", каза Стойнев.

Джулиан Асанж излиза на свобода

автор:Дума

visibility 306

/ брой: 119

Еманюел Макрон плаши с гражданска война

автор:Дума

visibility 280

/ брой: 119

Мицкоски иска промяна на преговорната рамка

автор:Дума

visibility 275

/ брой: 119

Накратко

автор:Дума

visibility 223

/ брой: 119

Колко да е ново?

автор:Ина Михайлова

visibility 560

/ брой: 119

Учи здраво, за да печелиш добре

автор:Аида Паникян

visibility 295

/ брой: 119

Мъченикът на свободата

автор:Александър Симов

visibility 264

/ брой: 119

Колкото повече, толкова повече...

автор:Юлия Кулинска

visibility 304

/ брой: 119

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ