13 Юли 2025неделя06:05 ч.

Снимка НДК

Достъпът до НДК се осъществява със "зелен сертификат"

За събитията на територията на НДК на 21 октомври от 17 ч. ще действа мобилна лаборатория

автор:Дума

visibility 846

Съгласно Заповед на министъра на здравеопазването от 21.10.2021 г. достъпът до всички културни и конгресно-конферентни събития в залите и пространствата на НДК се осъществява с представянето на входа на "зелен серфикат", получен чрез: ваксина за КОВИД-19, преболедуване на КОВИД-19, отрицателен PCR тест или отрицателен антигенен тест, научи ДУМА от Николета Николова, експерт външни комуникации. Зрителите, които имат закупени билети за събития и разполагат със "зелен сертификат", трябва да си предвидят повече време за влизане в залите, предвид необходимостта от проверка на сертификатите.

Междувременно, за събитията на 21 октомври НДК осигурява мобилна лаборатория за тестване, която се намира вътре в сградата. Входът е през Билетния център вляво. Лабораторният пункт ще започне работа в 17 ч. приоритетно за зрителите на кино-литературния фестивал "Синелибри" и прожекциите в зала 1 и кино "Люмиер", за зрителите на премиерния спектакъл "Една българка" в Театър "Азарян", за спектакъла "Поетесата" на Нов театър и за посетителите на Литературния клуб "Перото".

Мобилната лаборатория е изградена със съдействието на Столичната община и Столичната регионална здравна инспекция и ще извършва само бързи антигенни тестове срещу показване на съответния закупен билет. Те ще са безплатни, а цената на вземането на пробата, която зрителите ще заплащат, е 10 лв. Необходимо е посетителите на НДК, които ще се възползват от услугата на мобилната лаборатория, да дойдат половин час по-рано. НДК работи по въпроса мобилната лаборатория да стане постоянна. 

Обръщаме внимание, че поради липса на "зелен сертификат" и закупен билет до 19 октомври, който не може да бъде използван, има възможност да бъде пренасочен за друга дата на същото събитие, уточняват от НДК.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 4711

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 2815

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 3411

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 4298

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 2889

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 2961

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 4269

/ брой: 126

Тупик

visibility 4304

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 3740

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 4670

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 4349

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ