22 Септември 2025понеделник10:27 ч.

Донор в мозъчна смърт спаси три живота

автор:Дума

visibility 343

Първа донорска ситуация в страната от началото на годината. 19-годишен младеж в мозъчна смърт стана донор за трима души, трансплантациите са извършени на 21 януари в болница „Лозенец“.

Донорската ситуация е реализирана от екип на областната болница във Велико Търново с координатор д-р Сибила Маринова.

Реципиенти на бъбреците са двама мъже – на 37 и на 53 години. Успешна чернодробна трансплантация е направена на 12-годишно момиче.

И тримата пациенти са в добро общо състояние и остават под лекарско наблюдение.

Министерството на здравеопазването и Изпълнителна агенция „Медицински надзор“ поднасят съболезнования на семейството на починалия млад мъж и благодарят за хуманния им жест. И трите трансплантации са извършени на 21 януари, като това е първа донорска ситуация за годината, съобщиха от лечебното заведение.

Данъчните декларации за 2025 г. ще се изготвят в левове

автор:Дума

visibility 10850

/ брой: 175

Купуваме еднодневна винетка от февруари догодина

автор:Дума

visibility 10472

/ брой: 175

Вдигането на ДДС ще удари икономиката най-силно

автор:Дума

visibility 10649

/ брой: 175

С 4% намаляват чуждите инвестиции у нас

автор:Дума

visibility 10731

/ брой: 175

Национална стачка парализира Франция

автор:Дума

visibility 12288

/ брой: 175

Естония няма да затвори границата с Русия

автор:Дума

visibility 10873

/ брой: 175

Замразяват заплатите на депутатите в Словакия

автор:Дума

visibility 11939

/ брой: 175

Кататония

автор:Александър Симов

visibility 9027

/ брой: 175

Стратегия за остаряване

автор:Юрий Борисов

visibility 4752

/ брой: 175

Сега ли се сетихте?

visibility 11004

/ брой: 175

Непоколебимост по пътя към националния идеал

автор:Дума

visibility 11388

/ брой: 175

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ