16 Юли 2025сряда20:05 ч.

До Юпитер. И до там

/ брой: 122

автор:Георги Георгиев

visibility 3130

Юнската жега не прощава никому, особено на изтрещели в предизборната кампания бивши министър-председатели. "250 пречиствателни станции. Над половин милиард километра магистрала. Само за десет години", изтърси оня ден в Бяла Слатина, с ръце в джобовете и разгърден, Бойко Борисов.
На фона на тия изумително фантастични числа, които нямат нищо общо с реалността, някои граждани вече предположиха в социалните мрежи, че целта на Бойко Борисов е при бъдещи съдебни дела да пледира невинен поради невменяемост. Впрочем, не го жалете, че му се подиграват. Той ви се подиграва вече десет години на акъла, че го избирате, при цялата му управленска безпомощност, хаотичност и безочие. Едно е Хегел да ви каже: "Ако фактите противоречат на моята теория, толкова по-зле за фактите", друго е обаче Бойко Борисов, който разбира от философия, колкото магаре от военна музика, да превърне това съждение в управленски принцип.  
Мислете. Как може човек, който така свободно борави с числата и фактите, изобщо да претендира, че може да бъде управленец. Не може. Той и не беше. Занимаваше се с нещо друго. С изграждането на режим, който мултиплицираше Бойко Борисов в множество малки Бойко Борисовчета, по негов образ и подобие - от столицата до последната паланка. Това е истинското кошмарно наследство на режима. Пачките и кюлчетата подлежат на разследване и ревизия, но няма задоволително решение на проблема с прогонването на простотията от хората.
"Над половин милиард километра". Трудно е да си го представим, но това е сравнимо с разстоянието до Юпитер. Да тръгва, да я почва, да се маха и да не се връща! До Юпитер и до там. Аман от глупости и тъпотии в тая държава!

Тръмп плаши Русия с "тежки мита"

автор:Дума

visibility 385

/ брой: 129

Лавров се срещна със Си Дзинпин

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 129

Разследват евродепутат, за когото Аушвиц е "фейк"

автор:Дума

visibility 399

/ брой: 129

Символ

автор:Александър Симов

visibility 389

/ брой: 129

Приключи ли терапията

автор:Евгени Гаврилов

visibility 382

/ брой: 129

Епични провали

visibility 394

/ брой: 129

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ