20 Февруари 2026петък02:17 ч.

До IV клас - без маски в час

/ брой: 173

автор:Дума

visibility 682

Учениците до IV клас включително няма да носят маски в учебните часове. Маските няма да са задължителни също за децата от предучилищните групи в училищата, обяви МОН. Класните стаи обаче ще трябва да се проветряват поне два пъти по време на часа за най-малко минута. Задължителни през целия ден и навсякъде в сградата остават маските за всички останали ученици, а за тези от началните класове - в междучасията и в общите пространства на училището. При желание на родителите и/или учениците маски може да се носят по време на целия престой в училище. 

Маските няма да са задължителни за учителите при дистанция от поне 1,5 м между тях и местата на учениците. Това ще важи също в часовете по физическо и спорт на закрито, ако в конкретния час помещението се използва само от една паралелка при дистанция от поне 1,5 м между учениците и при редовно проветряване.

При отсъстващи 10% от учениците поради КОВИД и/или при брой заболели учители, който прави присъственото обучение невъзможно, директорът предлага на министъра преминаване към ротационно или цялостно обучение онлайн. Това ще става след решение на педагогическия съвет, РЗИ или на областния кризисен щаб. В онлайн обучение може да бъдат не повече от 50% от учениците. Учениците от VII клас и децата от първи до четвърти клас ще преминават онлайн само в краен случай.  

При най-лош сценарий - поне 500 заболели на 100 000 души, всички училища в съответната област ще се обучават електронно след заповед на здравния министър.

 

 

Парламентът изслушва енергийни шефове за авариите в АЕЦ "Козлодуй"

автор:Дума

visibility 865

/ брой: 34

Експерт: Само 20% от българите си позволяват истинско сирене

автор:Дума

visibility 850

/ брой: 34

Кристин Лагард напуска предсрочно ЕЦБ

автор:Дума

visibility 908

/ брой: 34

Румен Спецов: Няма риск страната да остане без горива

автор:Дума

visibility 983

/ брой: 34

Ватиканът отхвърли поканата на Тръмп

автор:Дума

visibility 943

/ брой: 34

Мерц изключи Германия да има ядрени оръжия

автор:Дума

visibility 800

/ брой: 34

Лондон арестува 1000 педофили месечно

автор:Дума

visibility 872

/ брой: 34

Морален компас за държавност

visibility 1061

/ брой: 34

Прощавай, Дяконе!

visibility 1184

/ брой: 34

Мълчанието на рамкирания светец

visibility 891

/ брой: 34

Барелеф на Димчо Михалевски на Маказа! Той го заслужава

visibility 791

/ брой: 34

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ