04 Март 2026сряда11:48 ч.

Атанас Зафиров:

Днес сме толкова далеч от Шенген, колкото и в началото на сглобката

/ брой: 218

автор:Дума

visibility 647

"Един от приоритетите, с които дойде на власт това управление беше влизането ни в Шенген. Състоянието на държавната ни граница, на охраната по нея в голяма степен кореспондира и с резултатите, постигнати по този приоритет. Ние сме толкова далеч от Шенген, колкото бяхме и в началото на управлението на сглобката. Ето ви един пример за провал в националната сигурност". Това заяви зам.-председателят на БСП Атанас Зафиров в тв интервю.
По думите му определението за национална сигурност свързва това състояние на обществото, при което се създават необходимите предпоставки нацията да развива своето благосъстояние, но и държавата да изпълнява националните си приоритети, това днес не се изпълнява.
Според Зафиров половин година не е малко време да се вземат мерки, имаше поет ангажимент за 1200 гранични полицаи, а нищо не се е изпълнило. Атанас Зафиров прогнозира, че в крайна сметка ще се стигне до изграждане на преградно съоръжение на границата по модел на гръцкото, защото това видимо е доказало своята неефективност.
Зам.-председателят на БСП подчерта и факта, че силен елемент на националната сигурност са политиките за Българската армия. "Самият министър с половин уста призна, че приемът на курсанти във военния университет е едва една трета от заявените бройки Ц завършващите запълват 22 % от нуждите на младшия офицерски състав. Това означава едно - обезкръвяване на армията. Вместо да направи сериозен анализ и предприеме мерки министърът на отбраната говори врели-некипели и обяснява това с хибридни атаки", реагира социалистът.
Дебатите по внесения втори вот на недоверие към правителството ще бъде на 15 ноември. Той беше внесе в сряда от "БСП за България", "Възраждане" и "Има такъв народ" заради неспособността правителството да гарантира националната сигурност и отбраната на страната.

Въоръжени от САЩ опитаха да "проникнат"

автор:Дума

visibility 16042

/ брой: 40

Сръбският "Лидл" купува млякото на фермерите

автор:Дума

visibility 15944

/ брой: 40

Китай призова Германия към споделено бъдеще

автор:Дума

visibility 15752

/ брой: 40

Благословени с беззаконие

автор:Ина Михайлова

visibility 7356

/ брой: 40

За "борбата с мафията"

visibility 16463

/ брой: 40

Куба не се предава

автор:Таня Глухчева

visibility 17012

/ брой: 40

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ