21 Февруари 2026събота17:07 ч.

Държавата ще субсидира обучението на 866 нови инженери за българската индустрия

автор:Дума

visibility 4770

„Правителството взе още едно добро и полезно за икономиката решение. За българската индустрия отдавна липсват инженерни кадри.“ Това коментира вицепремиерът и министър на икономиката и индустрията Корнелия Нинова след заседанието на Министерски съвет в сряда.

„Днес увеличихме с 866 броя местата за студенти държавна поръчка в 23 професионални направления, които подготвят необходимите за икономиката ни кадри. Тези бройки ще бъдат субсидирани от държавата и са в едни от най-липсващите професии - машинно инженерство, материали и материалознание, общо инженерство и др.“, съобщи Нинова.

„Връзката образование-икономика е задължителна. Планиране и залагане в университетите на необходимите специалности гарантира от една страна работа на завършилите и оставане в България, от друга - кадри за бизнеса“, допълни министър Нинова.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 2385

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 3270

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 2938

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 3155

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2148

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 3780

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 3555

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 3340

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 3824

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 2554

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ