29 Април 2026сряда20:41 ч.

Дания разреши на "Северен поток 2" да мине през нейни води

/ брой: 209

автор:Дума

visibility 1199

Датската агенция по енергетика е издала на проектната компания "Норд стрийм 2" (Nord Stream 2) разрешително за преминаването на руския газопровод "Северен поток 2" през континенталния шелф на Дания, югоизточно от остров Борнхолм в Балтийско море, предава агенция ТАСС. В съобщението на датското ведомство се посочва, че този маршрут е оценен като най-безопасния и съответства на екологичните норми. Практически газопроводът, който е разширение на "Северен поток", е почти построен.

По-рано ръководителят на "Газпром" Алексей Милер посочи, че за изграждане на участъка през датски води ще бъдат необходими около пет седмици след получаването на разрешителното. Пускането в експлоатация на съоръжението е планирано за края на 2019 г.

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 838

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 763

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 755

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 861

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ