13 Юни 2025петък07:56 ч.

Да закрием държавата

/ брой: 277

автор:Светлана Велева

visibility 2610

Бюджет 2016 мина вчера на второ четене в бюджетната комисия. Още представянето му тръгна куцо, с внасянето му в последния момент. В други държави проектобюджетът се представя месеци преди да бъде приет. И логично, след като ще определи развитието на държавата. У нас това за втора поредна година се прави набързо, претупано, неаргументирано и веднага след изборите. И кой е луд да рискува със съмнителни предложения и безумни нови дългове преди избори?
На всичко отгоре, материалите за гласуването вчера бяха раздадени на депутатите буквално преди началото на заседанието, а не каквато е практиката - 24 часа преди това. Реално управляващите не оставиха възможност за реакция, защита, критики. Очевидно не са имали никакво намерение да подлагат този бюджет на обсъждане. За какво са тогава тези комисии? Направо да официализират диктатурата, да се знае, че всичко се решава еднопартийно и да се приключи тая агония, имитираща демокрация и държава. Самият бюджет не предлага реформи, които да доведат до заложения 2,1% ръст, очертава се единствено спиралата дълг-дефицит. Че и бързат спешно да го гласуват днес в НС. От какво се страхувате, господа?

Австрия потресена от трагедията в Грац

автор:Дума

visibility 661

/ брой: 105

Електропроводите палят пожарите в Гърция

автор:Дума

visibility 696

/ брой: 105

Горещините стават норма за планетата ни

автор:Дума

visibility 652

/ брой: 105

Накратко

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 105

Издънката

автор:Александър Симов

visibility 623

/ брой: 105

Не на продажбата на БДЖ!

автор:Чавдар Найденов

visibility 623

/ брой: 105

Време за приобщаване

visibility 630

/ брой: 105

Медиите клеветят Диляна Гайтанджиева

автор:Дума

visibility 658

/ брой: 105

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ