01 Май 2026петък23:46 ч.

Книги

Да откриваш надежда там, където я няма

/ брой: 16

автор:Дума

visibility 2283

Да си героичен означава да откриваш надежда там, където я няма. Да драснеш клечката и да осветиш празнотата. Да видиш възможността за един по-добър свят, но не свят, какъвто искаш, а такъв, какъвто дори не си подозирал, че може да има. Да попаднеш доброволно в ситуация, където сякаш всичко е абсолютно прецакано и въпреки това да я обърнеш в нещо добро. 

Две години след публикуването на българското издание на "Тънкото изкуство да не ти пука", ИК "Хермес" издава най-новата книга на Марк Менсън - "Всичко е прецакано. Книга за надеждата" (превод Огнян Алтънчев). В навечерието на датата на публикуване авторът даде откровено интервю и сподели за напрежението, под което се е намирал след успеха на предишното заглавие. Съзнавайки, че от него се очаква да напише почти същото, но с други думи, както правят немалко успели автори, той избира трудния път да е честен със себе си и читателите. И измисля напълно нова тема и концепция, поемайки предизвикателството да не се хареса на всички, но пък да каже каквото иска. 

Още по-провокативен и безкомпромисен, Марк Менсън анализира кризите на съвременното общество и дава необичайно предложение за преодоляването им. "Вместо да търсиш надежда, опитай следното: Не се надявай. Но не се и отчайвай. Не се ласкай, че изобщо знаеш нещо. Точно тази сляпа, пламенна и емоционална увереност ни вкарва в подобна неразбория. Не се надявай на по-добро. Просто бъди по-добър."

Инфлацията в България стигна двегодишен връх

автор:Дума

visibility 2693

/ брой: 79

Онлайн магазините масово мамят с намаления

автор:Дума

visibility 3007

/ брой: 79

Световната банка очаква 24% скок в цените на енергията през 2026 г.

автор:Дума

visibility 2776

/ брой: 79

ПЪРВИ МАЙ И ПАЛЕСТИНА

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 80

Обща стачка блокира Гърция навръх 1 май

автор:Дума

visibility 3340

/ брой: 79

"Стига!" е нашата граница

автор:Дума

visibility 730

/ брой: 80

140 години от първия 1 май

автор:Велислава Дърева

visibility 856

/ брой: 80

dВЕРСИЯ - да се намесиш в проблема

автор:Дума

visibility 711

/ брой: 80

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ