02 Август 2025събота06:12 ч.

COVID-19: Оксфорд може да представи ваксина до края на 2020 г.

автор:Дума

visibility 239

Университетът в Оксфорд се надява тази година да представи резултатите от тестовете на своята ваксина, от които да се разбере дали тя върши работа или не. Според водещия тази програма Андрю Полард следва проверка от регулаторите и политическо решение кой първи да я получи, пише „Дневник“. Продуктът е съвместна разработка с AstraZeneca, американската FDA посочва поне 50% ефективност, за да има силен ефект от нея сред населението. Полард каза, че с научни и лабораторни методи е трудно да се направи такава оценка, но се надява реалността да покаже много по-висока ефективност.

Той предупреди, че светът няма веднага да се завърне към нормално състояние и дори след масово ваксиниране вирусът ще е сред нас просто защото има хора, предразположени да се заразяват с него и да го разнасят.

Две магистрали ще бъдат пуснати тази година

автор:Дума

visibility 905

/ брой: 141

Искат да ограничат промоциите на храни

автор:Дума

visibility 811

/ брой: 141

Губим 626 млн. евро от сделката между ЕС и САЩ за митата

автор:Дума

visibility 857

/ брой: 141

Въвеждат електронен контрол срещу претоварени камиони

автор:Дума

visibility 963

/ брой: 141

Русия ни предупреди с "адекватен отговор"

автор:Дума

visibility 1015

/ брой: 141

12 плажа в Гърция наказани без син флаг

автор:Дума

visibility 1125

/ брой: 141

Турци искат гражданство в карибските страни

автор:Дума

visibility 990

/ брой: 141

Тръмп е песимист за сделка с Канада

автор:Дума

visibility 830

/ брой: 141

За качество на живот - чисти градове и села

автор:Дума

visibility 1133

/ брой: 141

Винаги до хората в защита на нуждаещите се

автор:Дума

visibility 978

/ брой: 141

Модернизация на средата на живот

автор:Дума

visibility 863

/ брой: 141

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ