25 Май 2026понеделник22:52 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Черешов туризъм в Кюстендилско

За втора година овощари организират кампания ”Набери си сам”

/ брой: 99

автор:Дума

visibility 2024

В Кюстендилско, където започва кампанията по прибирането на плодовете, започва и т.нар. черешов туризъм, казаха земеделски производители. За втора година е обявена оферта от местни овощари - "Набери си сам", предаде БНР.
Всеки желаещ може да влезе в градината, да си набере сам от плодовете и срещу символична сума да ги вземе.
Миналата година в една от градините в района на Пиперков чифлик гостува цял клас от София и децата браха сами от черешите. Семейства също са идвали.
И при тази кампания вече е обявена оферта за овощна градина в близкото село Коняво, където се отглеждат качествени биочереши. Собствениците гарантират, че плодовете са отгледани без пестициди и химикали, с високо качество и свежест. Цената на килограм собственоръчно набрани череши е от 1 до 2 лева. Според организаторите това може да се превърне в приятно преживяване. За всеки берач се подсигурява и минерална вода. Овощарите напомнят, че желаещите сами да си наберат вкусни череши направо от дървото трябва да са подходящо облечени за работа на открито - да носят шапки, удобни обувки и амбалаж - кофи и касетки.
"Каня всички от цяла България - който дойде на уикенд, да си набере череши. Ще плати някаква цена и ще си замине. Колкото изяде, за негова сметка е. От Добрич се обадиха. Искат да купят череши от тук", казва дългогодишният директор на Института по земеделие край Кюстендил проф. Димитър Домозетов, който сега гледа над 500 дка плодни градини и пръв въведе т.нар. черешов туризъм.

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ