Челси смачка Генк

Фернандо Торес се "отпуши" с 2 гола

/ брой: 140

visibility 78

Челси разби белгийския Генк с 5:0 в мач от Група "Е" на Шампионската лига. Футболистите на Андре Вилаш-Боаш имаха пълно превъзходство и не позволиха на съперника да отправи нито един точен удар в мача. Това беше и най-убедителната победа за лондончани в турнира след 5:0 срещу Галатасарай преди 12 години. Фернандо Торес пък сигурно би искал всяка седмица да играе срещу сполетяната от контузии защита на Генк. Струващият 50 млн. паунда нападател отбеляза 2 гола и изпусна поне още толкова. В 9-те си мача от началото на сезона във всички турнири испанецът беше отбелязал всичко на всичко 2 попадения, а в една среща не се бе разписвал 2 пъти от 22 януари т.г. срещу Уулвс от Премиър Лийг, когато все още играеше в Ливърпул. Още в 7-ата минута Торес можеше да открие, но уцели гредата. При следващата атака Раул Мейрелеш (8) вкара първия си гол за Челси с изстрел от 25 м, Торес (11) удвои след пас на Франк Лампард и оформи класическото 3:0, след като изпревари пазача си и засече с глава центриране на Мейрелеш (27). Бранислав Иванович (42) също с глава направи 4:0 след центриране от фаул на Флоран Малуда. Резервата Соломон Калу (73) вкара за 5:0 с добавка, след като вратарят на Генк Ласло Котейеш изби удар на Торес. "Фернандо вкара два гола, което е хубаво. Доволен съм и от представянето ни като отбор. Всички очакваха да победим, но в тези мачове от груповата фаза винаги може да стане изненада, ако не бъдеш достатъчно концентриран и мотивиран. В нападение мога да разчитам на най-добрите. Днес избрах Фернандо и той се представи много добре", каза Вилаш-Боаш. Не се сбъднаха опасенията, че "Стамфорд Бридж" може да остане празен заради бойкот на феновете по повод увеличените цени на билетите. Над 38 500 зрители се събраха на стадиона, което е почти максималният му капацитет за мачове от европейските турнири. Имаше и колоритна група от 3500 привърженици на Генк.
Арсенал поведе в Група "F", след като се наложи като гост над досегашния лидер Олимпик Марсилия с гол на резервата Аарън Рамзи във 2-ата минута на добавеното време. Уелският национал не започна като титуляр заради разтежение и се появи на терена чак в 78-ата минута на мястото на Андрей Аршавин. Секунди преди края на мача центриране на Йоан Джуру не бе овладяно от Жервиньо, но топката попадна у Рамзи, който с плътен удар от 12 метра не остави никакви шансове на вратаря Стив Манданда.
В Група "G" изненадващият лидер Апоел Никозия измъкна равенство 1:1 при гостуването си на Порто и остана на върха. Португалският тим откри след удар от фаул на Хълк (13), но кипърците изравниха с попадение на друг бразилец - Айлтон Алмейда (19).
Фаворитите Милан и Барселона постигнаха лесни победи с по 2:0 в Група "H" съответно срещу БАТЕ Борисов и Виктория Пилзен. Еврошампионът Барселона записа 13-ия си пореден мач без загуба във всички турнири, с което счупи клубния си рекорд за най-добър старт на сезона. Каталунският гранд излезе напред в мача си срещу чешкия Виктория с гол на Андрес Иниеста (10), който направи двойна комбинация с Лионел Меси. Самият Меси на два пъти уцели гредите, преди Давид Вия (82) да подпечата победата на Барса с изстрел от 12 метра. За гостите цял мач изигра бившият защитник на Левски Давид Бистрон. Милан изпусна куп положения срещу БАТЕ, като Алберто Акуилани стреля и в гредата. След негов удар пък, който бе блокиран, Златан Ибрахимович (33) вкара за 1:0. Ренан Бресан (70) удвои след центриране от корнър на Акуилани. Барса и Милан водат в групата с по 7 точки, но испанците имат по-добра голова разлика.