18 Септември 2025четвъртък08:28 ч.

Чехия ще връща извънредното положение

/ брой: 185

автор:Дума

visibility 1090

Чешкото правителство на извънредно заседание в сряда ще възстанови режима на извънредна ситуация поради засиленото разпространението на коронавируса.

Това обяви пред журналисти премиерът Андрей Бабиш. Очаква се долната камара на парламента и опозицията също да подкрепят възстановяването на извънредната ситуация.

Националният щаб за защита в Хърватия настоя за нови мерки срещу разпространението на коронавирус в страната. От там предложиха дори да се намали силата на музиката в заведенията. Ръководителят на Института за обществено здраве Крунослав Чапак обясни, че когато шумът е силен, хората се доближават един до друг, за да се чуват по-добре. С увеличаването на силата на гласа се увеличават и  аерозолите и така заразата се разпространява по лесно.

Скандални разлики в цените от борсата до магазина

автор:Дума

visibility 687

/ брой: 173

Финансовото министерство пласира ДЦК за 300 млн. лева

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 173

Бум в търсенето на екзотични валути

автор:Дума

visibility 571

/ брой: 173

Младите българи предпочитат да инвестират в акции, а не в имоти

автор:Дума

visibility 685

/ брой: 173

Израел удари Газа с цялата си мощ

автор:Дума

visibility 718

/ брой: 173

ЕК отлага 19-ия пакет санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 627

/ брой: 173

47% от македонците не одобряват поетия курс

автор:Дума

visibility 604

/ брой: 173

Накратко

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 173

Банализмите на психодясното

автор:Александър Симов

visibility 632

/ брой: 173

За образованието

visibility 629

/ брой: 173

Слънчевото дете на българската поезия

visibility 634

/ брой: 173

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ