11 Юли 2026събота17:51 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

БСП в Бургас предлага 1000 лева еднократна помощ за новородено

Социалистите представиха проекта "Визия за Бургас"

автор:Дума

visibility 1761

Намаляване на таксите в детските градини до 25 лева на месец и еднократна помощ от 1000 лева за новородено на работещи родители или студенти. Това са част от предложенията, залегнали в проекта "Визия за Бургас", изготвен от БСП в морския град. Социалистите представиха своите предложения в социалната сфера, като основен акцент в проекта е борбата с демографската криза.
С цел подпомагане на детското здраве, социалистите предлагат всяко родено дете в община Бургас да получи една безплатна бебешка кутия с всичко необходимо за първата година от неговото раждане. Наблегнали сме на това основните продукти да са български. Идеята е стойността на тази кутия да е 500 лева, разясни Христо Панайотов, член на ИБ на ОбС на Бургас.
Другите мерки, които са залегнали в проектодокумента „Визия за Бургас“, са  - намаляване на местни данъци /например Данък сгради/ на работещи и осигурени семейства с деца до навършването на 18 години; по-евтини карти за автобус за лицата над 70 години, ученици и студенти; платени стажове за студенти от Бургас в общинските дружества и администрация. За да бъдат задържани младите хора в Бургас, трябва да им се даде възможност - първа стъпка в кариерата, да могат да почувстват какво е да си в работна среда, обясни още Панайотов.
В представянето на "Визия за Бургас" участваха народният представител от БСП Николай Тишев и председателят на Областния съвет на БСП в Бургас Живко Господинов. По думите им мерките ще допринесат за привличане и оставане на младите хора в общината.  Има възможност тази тенденция да бъде спряна, посочи Николай Тишев.

Над 72% от руснаците одобряват Путин

автор:Дума

visibility 2841

Снимка на деня - 10.07.2026 г.

автор:Дума

visibility 2836

Гърция намалява цените на горивата през лятото

автор:Дума

visibility 2872

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ