20 Февруари 2026петък04:11 ч.

Без напрежение мина гласуването на листите

БСП утвърди кандидатските си листи

/ брой: 105

автор:Павлета Давидова

visibility 1484

С пълно мнозинство Националният съвет на БСП утвърди листите, с които левицата ще се яви на парламентарните избори на 11 юли. В случай, че по технически или лични причини някой от кандидатите отпадне преди регистрацията в ЦИК, ИБ на партията бе опълномощено да го замени.
Както ДУМА вече писа, пет са жените водачки на листи като председателят на БСП Корнелия Нинова води в столичния 25 МИР и във Варна. Най-младото лице начело на листа е Петя Михалевска, която този път търгва за НС от Смолян. Другите три дами са Ирена Анастасова в Ловеч, Елка Неделчева в Разград и Вяра Емилова в Силистра. Русенските социалисти получиха похвала, че са успели да спазят паритет между силния и слабия пол - там има осем жени и толкова мъже. В Смолян обаче също има равенство, както и в Кюстендил, и Разград - по 4. За сметка на това в листата на Благоевград няма нито една жена. Във Видин осем души дамите са две две.
Втора позиция в столичния 25 МИР отива при новия коалиционен партньор Минчо Христов, в 23 МИР Пламена Заячка от АБВ получава трето място, четвърта в 24 МИР като гражданска квота отново е Нона Йотова, която вече има един мандат като народен представител от "БСП за България".
Председателят на националния предизборен щаб запозна НС с първите решения и идеи, които ще бъдат реализирани по време на кампанията. Бяха обсъдени и някои идеи за по-доброто представяне на посланията на БСП.


Парламентът изслушва енергийни шефове за авариите в АЕЦ "Козлодуй"

автор:Дума

visibility 865

/ брой: 34

Експерт: Само 20% от българите си позволяват истинско сирене

автор:Дума

visibility 850

/ брой: 34

Кристин Лагард напуска предсрочно ЕЦБ

автор:Дума

visibility 908

/ брой: 34

Румен Спецов: Няма риск страната да остане без горива

автор:Дума

visibility 983

/ брой: 34

Ватиканът отхвърли поканата на Тръмп

автор:Дума

visibility 943

/ брой: 34

Мерц изключи Германия да има ядрени оръжия

автор:Дума

visibility 800

/ брой: 34

Лондон арестува 1000 педофили месечно

автор:Дума

visibility 872

/ брой: 34

Морален компас за държавност

visibility 1061

/ брой: 34

Прощавай, Дяконе!

visibility 1184

/ брой: 34

Мълчанието на рамкирания светец

visibility 891

/ брой: 34

Барелеф на Димчо Михалевски на Маказа! Той го заслужава

visibility 791

/ брой: 34

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ