14 Септември 2025неделя09:33 ч.

БСП се срещна с ръководителя на групата на ОССЕ

/ брой: 106

автор:Дума

visibility 7296

Тревогата си, че в тази кампания се завръща страха сред хората да не загубят бизнеса или работното си място, ако не гласуват по определен начин особено в малките населени места, споделиха социалисти пред представители на ОССЕ. Заместник-председателят на БСП Атанас Зафиров, водач на листите във Велико Търново и Хасково, и Иван Иванов, водач в Русе, се срещнаха с Лусине Бадалян, ръководител на екипа на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа (ОССЕ) за наблюдение на парламентарните избори.
Кандидат-депутатите отчетоха силна демотивация за участие в изборния процес, което обслужва политическите партии, разчитащи на твърди ядра и купен вот.
Атанас Зафиров постави въпроса, че настоящата предизборна кампания е една от най-скъпите в последно време, а голямата част от средствата, които се изразходват от някои от партиите, са с необясним произход. Той обърна внимание на един от изтеклите в медийното пространство записи на политически лидери, в които се говори за фалшиви дарения.
Иван Иванов коментира промените в Конституцията, като подчерта, че БСП от самото начало е била против тях и е подала жалба до КС. Като аргумент той даде поправките, които силно политизират съдебната власт и институцията служебен кабинет. Изтъкнато бе, че служебен министър-председател е бивш председател на Народното събрание от ГЕРБ, отстранен от тази позиция заради заглушаване гласа на опозицията.
Според представителите на БСП основен проблем на изборите остава купения и корпоративен вот, както и административния натиск, който определени общини упражняват върху населението.

Процесът на присъединяване към еврото няма да е лек

автор:Дума

visibility 7721

/ брой: 170

Димитър Радев за първи път на заседание на ЕЦБ

автор:Дума

visibility 6933

/ брой: 170

Предупреждават ни за опасни храни от чужбина

автор:Дума

visibility 7582

/ брой: 170

Задава се хаос със сметките за парно

автор:Дума

visibility 6179

/ брой: 170

Показно убийство на привърженик на Тръмп

автор:Дума

visibility 6202

/ брой: 170

Учебната година в Гърция започна с протести

автор:Дума

visibility 6026

/ брой: 170

Ким Чен Ун подготвя дъщеря си за лидер

автор:Дума

visibility 7044

/ брой: 170

НАТО няма да активира член 5

автор:Дума

visibility 7099

/ брой: 170

Истинска памет

автор:Александър Симов

visibility 4492

/ брой: 170

Диагноза - русофобия

автор:Боян Бойчев

visibility 5411

/ брой: 170

Драма с класов привкус

автор:Юрий Борисов

visibility 7751

/ брой: 170

Приложима ли е четиридневна работна седмица в България

visibility 6371

/ брой: 170

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ