09 Февруари 2026понеделник17:14 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Николай Каварджиклиев:

БСП иска необлагаем минимум за бедните

/ брой: 95

автор:Дума

visibility 4336

„Позицията на БСП за справедливо данъчно облагане е ясна и категорична - прагът на бедност трябва да бъде необлагаем и да се въведе прогресивно данъчно облагане”, заяви водачът на листата на „БСП за България” в Кюстендил Николай Каварджиклиев в тв дебат.
„Мантрата за плоския данък я слушаме от години, но той изпълни своята роля. Днес водещите държави в Европа - по покупателна способност, по социална политика и по доходи, са с прогресивно данъчно облагане. Държавите, които са с плосък данък, се броят на едната ръка и там няма опашка от инвеститори, както твърдят от ПП”, посочи Каварджиклиев.
„Скалата за прогресивно данъчно облагане ще бъде взета на база фискалната политика на следващото правителство. Ние не можем да плюнчим пръста, да гледаме откъде духа вятърът и в момента да хвърляме числа на хората. Отново ще кажа - това, на което БСП държи, е прагът на бедност да бъде необлагаем. Колко ще бъде скалата на облагаемост - дали 3, 5 или 6 нива, тя трябва да бъде справедлива и достатъчна, за да запълни бюджета”, поясни Каварджиклиев.
„БСП е последователна в работата си за повишаване благосъстоянието на хората. Ние имаме ясна програма от комплекси и фактори, които ще помогнат за повишаването на доходите. Крайно време е земеделието да не бъде използвано за правене на политика. Държавата има нужда от единна национална цел за развитие на българското земеделие”, посочи Каварджиклиев.
„БСП се доказа като единствената смислена алтернатива на модела на Сглобката. Единствени ние устояхме, не предадохме нашите избиратели и стоим твърдо зад позициите, които сме обещали. Не пропилявайте гласа си за партии, които няма да влязат в НС - гласувайте за БСП с номер 24, ние ще продължим да работим за хората, както доказахме, че го правим досега”, призова той.

И февруарските сметки за ток ще са по-високи

автор:Дума

visibility 748

/ брой: 26

Ръст в борсовите цени на плодове и зеленчуци

автор:Дума

visibility 657

/ брой: 26

Искат да се въведе данък върху подсладените безалкохолни

автор:Дума

visibility 629

/ брой: 26

Сивият сектор в туризма се разраства

автор:Дума

visibility 659

/ брой: 26

ТИСА предвижда данък за богатите

автор:Дума

visibility 660

/ брой: 26

ЕС дава 15 млрд. евро за водния сектор

автор:Дума

visibility 692

/ брой: 26

Гърците са "за" забрана на мрежите за деца

автор:Дума

visibility 674

/ брой: 26

Накратко

автор:Дума

visibility 819

/ брой: 26

Правя крачка назад, но оставам и вярвам в БСП

автор:Дума

visibility 660

/ брой: 26

Кога посочвате лева, кога евро?

visibility 660

/ брой: 26

Най-лесното решение, но дали е най-доброто

visibility 550

/ брой: 26

ДЕКЛАРАЦИЯ

visibility 8513

/ брой: 25

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ