19 Юли 2025събота20:21 ч.

Жельо Бойчев:

БСП е единствената алтернатива на ГЕРБ

/ брой: 30

автор:Мария Нинова

visibility 2539

Водачът на листата на БСП в 23 МИР Жельо Бойчев категорично обяви, че социалистическата партия е единствената алтернатива на ГЕРБ. В изявлението си пред конференцията той даде отчет за работата на софийските депутати в предишния парламент.

 

"Парламентарната група на БСП ЛЯВА БЪЛГАРИЯ работи като ясна и последователна опозиция. Чрез законодателството и цялостната си парламентарна дейност групата се стремеше да осъществява нашата лява и социално ориентирана политика", заяви Бойчев. Той припомни, че основните законодателни приоритети на групата са били предложенията за промяна в данъчното законодателство, въвеждане на прогресивното подоходно облагане и облекчение на трудовите доходи за семейства с едно, две или три деца, както и предложението за въвеждане на занижена ставка по Закона за ДДС за някои детски стоки и услуги и за хората с увреждания.

 

Бойчев изреди и темите, срещу които социалистите са се противопоставили на ГЕРБ в сферата на здравеопазването, образованието, социалната и външна политика. Реформата "Москов-Борисов" по думите му е била израз на неолибералното разбиране за здравето, живота на хората и здравната услуга като стока, а не като висше социално благо и конституционно защитено право и ценност. За образованието той каза, че темата не е разглеждана като фундамент на обществения прогрес. За огромна грешка на бившите управляващи във външната политика Бойчев открои смяната на кандидатурата за генерален секретар на ООН на Ирина Бокова с Кристалина Георгиева. "След второто правителство на Борисов се оказа, че имаме магистрали, но те са само за лятно ползване. Показахме редица нарушения и слабости при усвояването на европейски средства. След изборите и подадената оставка на правителството много остро се противопоставихме на опитите големи обществени процедури да бъдат ударно приключени", заяви социалистът.

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 6385

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 6060

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 7309

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 6763

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 6445

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 6526

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 6328

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 6514

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 6727

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 7153

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 6711

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ