29 Април 2026сряда14:08 ч.

Бруно Мембре ще дирижира сюитата "Джеймс Бонд"

Класик ФМ оркестър изпълнява хитови мелодии от филми за Агент 007 в първия концерт от цикъла "Музиката на Америка"

/ брой: 235

автор:Дума

visibility 347

Избрани мелодии от филми за Агент 007 в оркестров вариант ще бъдат изпълнени от Класик ФМ оркестър в юбилейния месец на Бонд. Под диригентството на Бруно Мембре на 23 октомври в зала "България" от 19.30 ч. концерт с филмова музика ще постави началото на цикъла "Музиката на Америка", научи ДУМА от M3 Communications Group.
На 5 октомври 1962 г. в Лондон излиза на екран първият филм от поредицата "Джеймс Бонд" - "Д-р Но". Музикалната тема от филмите, написана от Монти Норман (1928), е вероятно най-разпространената филмова музика в историята на киното. За изминалите 50 години са заснети 22 филма от тази поредица, като едно от задължителните условия за успеха на екранизациите е била и великолепната музика. Повече от 8 композитори са писали музика за поредицата. Освен Монти Норман и Джон Бари това са Дейвид Арнолд, Джордж Мартин, Марвин Хамлиш, Бил Конти, Майкъл Кемън, Ерик Сера и др. Песните от филмите за Джеймс Бонд са изпълнявани от най-големите певци на своето време - Шърли Беси, Нанси Синатра, Пол Маккартни и "Уингс", Дюран Дюран, Тина Търнър,  Шерил Кроу и др.
Концертът на Класик ФМ оркестър ще представи откъси от хитови европейски и американски филми, сред които "Кръстникът", "Mamma Mia!", "Гладиатор" и др. Събитието е част от цикъла "Музиката на Америка", организиран от "Кантус фирмус" и фондация "Америка за България".
Тази година цикълът "Музиката на Америка" обхваща 7 концерта, които ще се състоят в периода октомври 2012-април 2013 г. Поредицата включва концерт с откъси от популярни мюзикъли със специалното участие на диригента Роб Фишер (САЩ). В "Музиката на Америка" ще се състои и българската премиера на сюита от филма "Червената цигулка" по музика на Джон Корилиано в изпълнение на Веско Пантелеев-Ешкенази. Сред интересните солисти на цикъла са още тромпетистът Рекс Ричардсън (артист на "Ямаха") и певиците Сара М. Нюман и Лори Либелт, които ще участват в изпълнението на Коледна оратория от Й. С. Бах.
Билети и абонаментни карти за концертите може да бъдат купени на касата на "Кантус фирмус" в зала "България" и онлайн на www.ticketsbg.com. Цените на абонаментните карти са от 40 до 136 лева, а на билетите за концерта на 23 октомври - от 12 до 40 лева.


Бруно Мембре


Класик ФМ оркестър
Снимки "Кантус фирмус"

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 58

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 59

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 60

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 53

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 62

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 66

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 55

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 62

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 55

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ