18 Юли 2025петък03:05 ч.

Борисов пак ще връща публиката на стадионите

Отиващото си правителство очаквало колективен имунитет през май вместо през август

/ брой: 70

автор:Дума

visibility 818

Здравният министър Костадин Ангелов продължи да анонсира разхлабването на още здравни мерки, обяснявайки го със спад на заболяваемостта от КОВИД-19. От думите на Бойко Борисов стана ясно, че този път свобода щяло да има за връщането на публиката по стадионите. Лидерът на ГЕРБ се оправда, че е възможно до май да се ваксинират 3 млн. души. По думите му така колективният имунитет у нас ще бъде постигнат идния месец вместо през август.

Данните на Европейския център за профилактика и контрол на болестите към 4 април показват, че България отново е последна по прием на първа доза ваксина срещу КОВИД-19 със 7% имунизирани и едва 1,8% с втора. Сред 24 европейски държави единствено в нашата страна имунизираните над 80 г. са едва 0,8%. От началото на годината ваксинираните у нас са 571 062, от които само 112 978 са с две дози. 

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 746

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 812

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 740

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 801

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 716

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 780

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 781

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 753

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ