21 Февруари 2026събота12:12 ч.

Борисов не слуша щаба, а Мангъров

автор:Дума

visibility 1826

Ако питам Щаба, те ще ми предложат още днес да затворим абсолютно всичко – а какво да правим с чартърите, дето вече са дошли? Всеки има право да се прибере вкъщи и да се заключи там. А защо със заповед да се наложи всичко да е затворено и хората да пазят дистанция. Това бе отговорът на премиера Бойко Борисов на журналистически въпрос зали ще се затягат мерките заради големия брой нови случаи на COVID-19 у нас.

По думите му той няма да налага повече ограничения, хората трябвало да се пазят сами. А и нямало да се напъва да убеждава някого, че има вирус, като 40% от българите не вярвали, че има заразат.

Като затворихме всичко, всеки ден ме питахте кога ще се отвори – сега ме питате кога ще затворим всичко. „Няма угодия, малко като приказката е за шапката – когато си с шапка, що си с шапка, а когато си без – защо си без“, обиди се Борисов.

40% от хората изобщо не вярват, че има вирус. Слушам Мутафчийски, но слушам и Мангъров, затова считам, че колкото и да е тегаво, даваме повече пари за пътеки, усилваме болниците, и се надяваме юли и август да мине това заболяване. Всеки ден гледаме болниците, колко са оздравели, колко са с антитела, и вървим напред. Виждате трафика сега, хората искат да почиват, каза премиерът при откриването на новия обходен път Бургас - Поморие.

Борисов даде да се разбере, че няма да затваря нощните заведения, въпреки, че от щаба настояват за това. 

Туристическият сектор настоява те да работят, отсече той.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1911

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 2090

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 2110

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 2274

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1763

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 2691

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 2555

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 2407

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 2586

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 1897

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ