22 Август 2025петък13:13 ч.

Борислав Гуцанов: БСП ще подкрепи отпускането на 600 млн. за пътните фирми

автор:Дума

visibility 913

Ще подкрепим решението за отпускане на пари за фирмите, които ремонтират пътищата. Става въпрос за 600 млн. лв., които трябва да бъдат отпуснати сега от страна на Народното събрание и още 560 втори път.” Това заяви членът на Изпълнителното бюро на БСП и председател на парламентарната Комисия по транспорт Борислав Гуцанов на брифинг в Народното събрание.

По думите му се намираме в абсурдна ситуация и това е един проблем, който идва от времето на управление на ГЕРБ. „Започвайки от “ин-хаус“, без никакъв търг и процедури дадени пари за пътищата на много по-голяма стойност от парите, които са били в наличност“, заяви социалистът, като допълни: „За жалост служебният кабинет също не се е справил с тази ситуация и в момента сме изправени в ситуация, в която да се чудим как да бъде платено на фирмите и заедно с това да сме напълно сигурни за каква точна стойност е направен този ремонт.“

Гуцанов допълни, че след като парите бъдат отпуснати, комисията ще направи много точна проверка какво се е извършило и чак след това ще бъде направен вторият транш.



Пускат магистрала "Европа" до средата на септември

автор:Дума

visibility 97

/ брой: 156

Държавата компенсира битовите сметки за ток с над 35%

автор:Дума

visibility 91

/ брой: 156

1/5 от жп линиите у нас не са рентабилни

автор:Дума

visibility 95

/ брой: 156

КЗК ще проверява пазара на олио

автор:Дума

visibility 91

/ брой: 156

Тел Авив започна офанзива срещу Газа

автор:Дума

visibility 98

/ брой: 156

Солун взима мерки за тротинетките

автор:Дума

visibility 93

/ брой: 156

Задържаха украинец за взрива на „Северен поток“

автор:Дума

visibility 92

/ брой: 156

Джей Ди Ванс: Европа ще плаща за украинската сигурност

автор:Дума

visibility 90

/ брой: 156

Тъпите билбордове

автор:Александър Симов

visibility 83

/ брой: 156

Държава или траурна агенция?

visibility 93

/ брой: 156

ПП клевети БНБ пред ЕЦБ с дъвката "Магнитски"

visibility 90

/ брой: 156

Газ, амбиции и накърнена чест

visibility 96

/ брой: 156

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ